Jak namalovat portrét svého psa krok za krokem

Datum:
16.11. 09:08
Autor:
Jana Klouparová

zdroj: pinterest.com

 

Češi jsou národem pejskařů, o tom nemůže být pochyb. Svědčí o tom i fakt, že na počet osob máme nejvíce psů v Evropě. A když už si svého čtyřnohého mazlíčka pořídíte, dost možná ho budete chtít zvěčnit. Než oslovíte drahého malíře, máme pro vás jeden tip…

Nakreslit portrét svého mazlíčka může znít trošku bláznivě, avšak i přesto, že máte pocit, že vám umělecký talent chybí, měli byste se do toho pustit. Zkuste originálním způsobem zachytit podstatu svého psa, uvidíte, že vás výsledek překvapí.

JAK NA TO?

Aby byl proces tvorby příjemný a ne stresující, přinášíme několik užitečných rad. Nastudujte si anatomii svého psa. Nevadí, že nejste veterinárním lékařem, pro tuto činnost vám bude stačit, když budete vnímat jednotlivé rysy vašeho mazlíčka.

Vnímejte jeho velikost, délku trupu, nohou, šířku hrudníku… I přesto, že se na svého psa díváte každý den, možná jste se nikdy vědomě nezamysleli nad tím, zda má váš pes výrazný čenich nebo plošší čelo, dlouhý ocas nebo krátkou a zvlněnou srst. To vše je důležité vzít v úvahu.

 

zdroj: pinterest.com

ZAČNĚTE HLAVNÍMI TVARY TĚLA

Pamatujte také na to, jak se tělo vašeho psa mění při chůzi, sezení či v leže. To vám umožní ho zachytit v různých polohách. I mnoho skutečných umělců začíná malbu světelnou skicou, která se skládá ze základních tvarů daného objektu. Velký ovál tak bude tvořit základní tvar hrudního koše, zatímco pro hlavu mírně zaoblený obdelník a pro nohy tvar fazolí. Tím si kresbu pěkně rozdělíte.

ROZDĚLTE SI KRESBU DO MŘÍŽKY

Než se vrhnete na jednotlivé detaily, můžete použít pomyslnou mřížku, díky které zjistíte, zda máte všechny základní tvary na správném místě. Nezapomeňte tyto prvotní tvary kreslit jemnou linkou, protože guma bude pravděpodobně ze začátku váš velký kamarád. Nakonec právě cvičení dělá mistra, stejně jako je tomu při většině věcí v životě. Opakovaným kreslením vypilujete svou techniku malby. Díky tomu budete schopní nejenom zachytit okouzlující osobnost vašeho psa na svých kresbách, ale také získáte jistotu v experimentování s různými technikami malby.

 

zdroj: pinterest.com

 

TUŽKA NEBO INKOUST?

Pokud už máte zkušenosti se skicou, uvažujte nad použitím inkoustu, pastelů nebo temper, abyste svým obrázkům dodali na větší hloubce a rozmanitosti. Na internetu pak najdete spoustu psaných i video návodů, které vám snadno vysvětlí, jak kreslit jednotlivé části, jako jsou oko, čumák či uši psa.

NEVZDÁVEJTE TO!

Rada na závěr: Nečekejte napoprvé zázraky, pravděpodobně se vám vaše první pokusy úplně líbit nebudou, a je to naprosto normální. Svou snahu určitě nezahazujte a uvidíte, že pátý nebo desátý pokus už bude o sto procent lepší.

zdroj: pinterest.com