Jak naučit psa lézt do přepravky?

Datum:
8.9.2021 10:24
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Ayla Verschueren

Plánujete si pořídit přepravku na vašeho psa, ale nevíte jak ho naučit, aby do ní vlezl? Zkusíme vám poradit. 

Naučit psa vlézt do přepravky, patří k základnímu psímu výcviku. Přepravka se využívá k přepravě psů a občas i jako pelech psa, který chrání zbytek domu. Jak naučit psa lézt do přepravky, aby se jí později nebál? 

PAMLSKY A PŘEPRAVKA 

Každý výcvik je jednodušší, když je pes motivovaný něčím dobrým. K výcviku také určitě budete potřebovat přepravku, bez té to prostě nepůjde. Při nakupování přepravky, je důležité přemýšlet do budoucna. Jak bude pes velký, aby mu později nebyla malá. 

PŘÍKAZ

Vyberte si povel, nebo gesto, které budete při nácviku používat. Když řeknete povel, hoďte pamlsek do přepravky, aby pes věděl kam má jít. Po splnění je důležité psa pořádně pochválit. Povel vyslovujte zřetelně a neměňte ho. Pes si rychleji ujasní, co po něm chcete.

OPAKOVÁNÍ 

Váš mazlíček už několikrát povel splnil? To ovšem neznamená konec výcviku. I v tomto případě je třeba cvičit a cvičit. Později už můžete z tréninku odebrat pamlsek házející do klece, ale pochvala musí zůstat. 

PROBLÉMY

Přepravka musí být pro psa místem, kde má pohodlí a není ve stresu. Pokud si pes spojuje přepravku se samotou a úzkostí, nenechávejte ho v ní osamotě. Akorát by jste u něj podporovali pocit úzkosti. Nikdy psa do přepravky netlačte násilím. Pokud se vám i přes veškerou snahu nedaří psa na přepravku naučit, musíte vyhledat profesionálního cvičitele. 

foto: unsplash.com/Ayla Verschueren