Jak se vyrovnat se ztrátou svého čtyřnohého miláčka?

Datum:
2.3. 11:26
Autor:
Robert Panocha

Je možné se vyrovnat se ztrátou čtyřnohého miláčka?

 

Každý majitel čtyřnohého miláčka se děsí dne, kdy ho jeho parťák opustí a když tento den nastane, je to mnohem bolestivější, než by si vůbec kdy dokázal představit. Nejeden pejskař by dal cokoli za to, aby jeho chlupatý přítel mohl žít stejně dlouho jako člověk. Ať už pes nebo kočka, jedná se o člena rodiny, tudíž ztráta zabolí vždy. Za jak dlouho se s ní dokážeme vyrovnat? A jde to vůbec?

                                  

Psí štěstí

Pořídíte si pejska. Štěně, nalezence, z útulku, na tom vlastně nezáleží. Přilnete k němu ať se vám to líbí či ne. Sledujete, jak z malého chlupatého uzlíčku roste dospělý darebák a člen rodiny. S láskou ho pozorujete, jak si hraje s míčkem, okusuje klacík nebo chrupká na gauči. Když na vás kouká tím psím pohledem a přidá výraz naprosté blaženosti, máte pocit, že jste našli to největší štěstí na světě. Nepodmíněná láska a úcta, kterou k vám váš čtyřnohý miláček chová, je opravdu jedním z nejkrásnějších pocitů.

                    

                                   

Odchod bolí

Psí život netrvá věčně, a bohužel ani polovinu toho lidského. Všichni víme, že ten den jednou nastane, ale dokud je náš parťák s námi, nehodláme si to připouštět. Jenže až se tak stane, nezbude nám nic jiného, než tomu čelit. Bude to bolestivé a nespravedlivé, protože odejde přítel a člen naší rodiny, ale nebude to navěky. Neříká se nadarmo, že čas vše vyléčí. Za nějakou dobu bolest ze ztráty začne ustupovat a vám zůstanou už jen krásné vzpomínky.

Dejte druhou šanci

Spousta pejskařů se se ztrátou svého mazlíčka nedokáže vyrovnat a raději si ani dalšího nechce pořídit, aby to nemuseli prožívat znovu. Je však správné uzavřít své srdce před chlupatým štěstím z takového důvodu? Ano, bolí to. Ale nedokáží přeci jen ta šťastná léta, která předcházela odchodu, tuto bolest vyrovnat? Lidský život je velmi dlouhý a pes v něm stráví pouze krátkou dobu, ale zanechá v něm takovou stopu, že na ni nikdy nezapomeneme. 

 

Zdroj: Pinterest


Další články