Jak zmírnit zápach z úst u psa

Datum:
19.3. 07:49
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/Freiheitsjunkie

 

Začíná být blízkost vašeho mazlíčka pro vás spíše nepříjemná? Zasmradí svým dechem po chvíli celou místnost? Dáme vám pár tipů, jak zápach z úst u psů zmírnit. 

zdroj: pixabay.com/Engin_Akyurt

 

Začínající zápach z úst u psů neznamená nic dobrého. Stejně jako u lidí, se i psům na zubech tvoří zubní kámen. Nemocné zuby a dásně mohou vést i k závažnějším zdravotním problémům, proto je dobré tomu předcházet. Dáme vám pár tipů, jak se starat o psí chrup a zmírnit tak smrad z jeho tlamy. 

PRAVIDELNÉ ČIŠTĚNÍ 

Stejně jako my, i psi potřebují pravidelnou péči o zuby. Psům se chrup čistí minimálně jednou týdně, kartáčkem a pastou, která je přímo určená pro psy. Pokud máte psa s placatým čumákem, doporučuje se čistit zuby každý den.

KOSTI

Syrové vychlazené kosti na žvýkání. V letních dnech dejte vašemu mazlíčkovi na hraní vychlazenou kost z lednice, nebo ji klidně na pár minut dejte do mrazáku. Takto připravená kost vašeho mazlíčka zchladí, oškrábe mu zubní kámen a zároveň to pro něj bude odměna. 

DENTÁLNÍ PAMLSKY

Na trhu už se objevuje mnoho druhů těchto pamlsků, které pomáhají vašim mazlíčkům a zároveň poslouží i jako odměna. 

ÚSTNÍ VODA

Ano už i pro psy se vyrábí ústní vody. Použití je jednoduché, přimíchejte ústní vodu vašemu psovi do misky s pitnou vodou. 

KOKOSOVÝ OLEJ

Nejen že tento zázrak zlepšuje trávení a metabolické funkce, ale hlavně zmírňuje zápach. Dejte každý den vašemu psovi lžičku kokosového oleje a pomůžete mu po všech stránkách.

Zdroj. pixabay.com/Mylene2401

 

Dlouhodobý zápach z úst u vašeho mazlíčka rozhodně řešte s veterinářem, abyste zabránili případným problémům.