Jedinečná plemena pocházející z Číny

Datum:
19.1. 20:56
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/andrescarlofotografia

Psi jsou součástí čínské kultury již více než 7000 let. Psi byli používáni jako hlídači a pro práci. Plemena pocházející z číny zahrnují všechny typy a velikosti, od načechraného shih-tzu, po vrásčitého šarpeje. 

MOPS 

Mopsíci patří mezi nejoblíbenější plemeno, díky svému milému a přátelskému vystupování. Patří také mezi nejstarší plemena na světě. Mops pravděpodobně pochází z Číny kolem roku 400 před naším letopočtem jako společník buddhistických mnichů. 

foto: pixabay.com/Katrinbechtel

SHIH-TZU 

Malý pes s hravou osobností, je pojmenován pro svůj lví vzhled. Toto plemeno bylo po staletí ceněno čínskou šlechtou a byli považováni za ušlechtilé psy Číny. 

foto: pixabay.com/12122

ŠARPEJ 

Toto plemeno je známé především pro své výrazné, vrásčité tváře a modročerný jazyk. Jejich kořeny sahají do starověké číny. Byli původně vyšlechtění k lovu a ke hlídání. Je smutné, že během čínské komunistické revoluce v polovině 20. století byly zdecimovany, takže plemeno téměř vyhynulo. Až během 70. let 20. století shromáždil čínský nadšenec pro Šarpeje americké chovatele, aby toto plemeno propagovali a počty opět vzrostly. 

foto: pixabay.com/style81

ČAU ČAU 

Čau čau patří mezi nejstarší čínská psí plemena. Původně byli využíváni k lovu. Stejně jako šarpejové mají velmi výrazný vzhled. Jejich tváře připomínají medvěda s hlubokými obličejovými záhyby a modročerným jazykem. 

foto: pixabay.com/siamka

ČÍNSKÝ CHOCHOLATÝ PES 

Protože původ tohoto plemene sahá velmi daleko, nikdo si není přesně jistý, kdy a jak bylo plemeno vyvinuto. Byli oblíbení především na čínských obchodních plavidlech k lovu havěti. 

zdroj informací: thesprucepets.com/CHRISTINA DONNELLY

foto: pixabay.com/ivabalk