Jezevčík malé plemeno s roztomilou osobností

Datum:
31.12.2021 16:44
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/fremoo1918

Jezevčík je energetický a milý. Je chován ve standardní nebo miniaturní velikosti, ale znaky tohoto plemene jsou u obou podobné. Jezevčík může být milujícím společníkem a dokonce i rodinným psem. Navzdory své velikosti bývá jezevčík docela ochranářský a ostražitý, takže z plemene může být i výborný hlídač. 

HISTORIE 

Pochází z Německa jako lovecký pes. Ačkoli jeho původ lze vysledovat již v 15. století, vývoj plemene skutečně začal v Německu v 17. století. Tito malí psi lovili jezevce. Jejich krátké nohy, volná kůže, velké hrudníky a odhodlání byli ideální pro hrabání, vstup do tunelů a samozřejmě boj s jezevci. Jejich uši s klapkami dolů pomáhají udržet nečistoty venku při norování.

foto: pixabay.com/RebeccasPictures

PÉČE 

Péče o jezevčíka závisí na jeho srsti. Dlouhosrstá varianta vyžaduje každodenní kartáčování, ale obvykle nepotřebuje profesionální péči. Hladký jezevčíci mají vyšší rychlost línání než ostatní odrůdy. Všichni jezevčíci by se měli koupat podle potřeby. I když je jezevčík milován pro svou odvážnou osobnost, může mít tendenci být tvrdohlavý a ochranářský. Mnoho jezevčíků je známo svým sklonem ke štěkání. Správný výcvik poslušnosti může tyto potencionální problémy proměnit v prospěšné vlastnosti. Jsou náchylní k obezitě, proto musí pravidelně cvičit a dodržovat správnou výživu. 

Zdroj informací: thesprucepets.com/JENNA STREGOWSKI

foto: pixabay.com/IanZA