Klidná psí plemena všech velikostí

Datum:
21.2. 19:53
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Mylene2401

Není nic lepšího, než přijít po dlouhém dni domů a přivítat se s čtyřnohým mazlíčkem. Psi jsou opravdu nejlepšími přáteli člověka. V závislosti na vaší povaze můžete preferovat určitá plemena před ostatními. Každý má jiné požadavky co se týče velikosti, vzhledu a temperamentu. Někteří lidé chtějí parťáka na turistiku, zatímco jiní na sledování televize. Obě možnosti jsou úžasné. Dnes se zaměříme na klidné psy. Zde jsou skvělá klidná plemena všech velikostí. 

NĚMECKÁ DOGA 

I když svou velikostí zastrašují, ve skutečnosti jsou to velmi přátelští, milující a loajální psi. Jsou z nich skvělí rodinní mazlíčci, protože jsou úzce spjati se svými majiteli. Jsou klidní a mají vyrovnanou povahu. Rádi se povalují na gauči, pokud mají po boku své blízké. 

foto: pixabay.com/mtajmr

MOPS 

Pokud máte raději menší psi, tak si mopsíka přímo zamilujete. Jejich rozkošná vrásčitá hlava, krátký nos a často kyprá těla vám okamžitě vykouzlí úsměv na tváři. Mají velké osobnosti, ale jsou docela vyrovnaní. I když jsou klidní, tak si i rádi hrají. Jsou ideální mazlíčci pro lidi, kteří jsou mírně aktivní, ale ne sedaví. 

 

foto: pixabay.com/Toberoon

BASET 

S velkýma poddajnýma ušima a krátkým, statným tělem mají baseti jedinečný vzhled. Baseti jsou typicky klidní a mírní, což z nich dělá vynikající rodinné mazlíčky. 

foto: pixabay.com/jawestad

VLKODAV 

Irský vlkodav je něžný obr. Někomu mohou připadat zastrašující, ale ve skutečnosti jsou extrémně klidní a vyrovnaní. Mají dlouhou historii v lovu divokých zvířat, dnes jsou však spíše milí společníci. 

foto: pixabay.com/lutz-p0

Mezi další klidná plemena patří pekingský palácový psík, pyrenejský horský pes, boloňský psík a king charles španěl.