Koupání se psem v bazénu, ano či ne?

Datum:
19.3. 08:56
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/54118

 

Blíží se léto, bazény na zahradách se začnou plnit vodou a vy zvažujete, zda se váš čtyřnohý parťák může přidat? Z hygienické stránky na to každý pohlíží jinak. 

Zdroj: pixabay.com/CoKel

 

Teplé počasí láká nás, ale i naše mazlíčky k vodě. Nejen že voda krásně osvěží, ale je to i zábava u které skoro každý pes chce být. Samozřejmě najdou se i tací, kteří se vody bojí. Pokud se ale váš pes chce připojit, je to z hygienického a zdravotního hlediska dobrý nápad? 

HYGIENA

Z hygienického hlediska jsou na to dva rozdílné pohledy. Hlavně mezi lidmi bez psů a mezi pejskaři. Spí s vámi váš mazlíček v posteli? Nebo mu dokonce dáváte ochutnat od vás z talíře? Pak společné koupání v bazénu neublíží. Pokud bazén pravidelně čistíte, nemáte se čeho bát. Jediné co vás může překvapit, je pár chlupů a případně nějaký nepořádek, co váš pes přinesl na tlapkách. To ovšem zvládnete vyřešit sítkem a pravý pejskař, je na pár chlupů zvyklý. Psi narozdíl od lidí, do vody nečůrají. 

ZDRAVÍ 

Chlorovaná voda může vadit jak lidem, tak psům. I u psa se objeví alergická reakce. Proto pokud psa do vody pustíte, je dobré ho po koupeli spláchnout obyčejnou vodou a zkontrolovat oči a kůži. Pokud budou moc zarudlé určitě to řešte co nejdříve s veterinářem. A když se pes naloká chlorované vody, je velké riziko minimálně střevních potíží. 

DALŠÍ VĚCI K ZAMYŠLENÍ 

Pokud psa s sebou do bazénu vezmete, určitě ho hlídejte, aby vás nepoškrábal. Pes při plavání nekontrolovatelně máchá packama a rozhodně ho za případný úraz nemůžete trestat. V případě, že vlastníte nafukovací bazén, nebo v bazénu máte lehátka a jiné lehce protrhnutelné věci, je dobré si pořídit i zalepovací záplaty na bazény, které vás zachrání při případné nehodě.

Zdroj: pixabay.com/iannnnn

 

Psa nikdy nenechávejte bez dozoru u bazénu. Tragédie se může přihodit během chvilky. Proto buď psa hlídejte, nebo bazén zařiďte tak, aby měl možnost se z vody dostat ven.