O


Obranná reakce Je to vrozená reakce psů na nepříznivé podmínky vnějšího prostředí, zejména takové, které psa bezprostředně ohrožují. Vyskytuje se ve dvou základních formách - aktivní a pasivní.

 

Ocas Ocas slouží jako důležitý komunikační prostředek. Přátelský pes vrtí ocasem v horizontální poloze, dominantní vrtí pomalu vztyčeným ocasem, při aktivním podřízení vrtí svěšeným ocasem, mírné vrtění svěšeným ocasem může vyjadřovat nejistotu. Psi s kupírovaným ocasem jsou v nevýhodě, druzí psi mohou jejich signály špatně vyhodnotit a mohou je napadnout. Ocas je důležitý i pro udržení rovnováhy psa, zejména při prudkém běhu a otočkách.

 

Offene Klasse Třída otevřená od 15 měsíců

 

Ohař Lovecký pes určený pro vyhledávání a vystavování zvěře. Je všestranně nadán pro mysliveckou práci.

 

Old English Sheepdog Bobtail

 

Oligodoncie Chudozubost

 

OP Zkratka plemene Opičí pinč (Affenpinscher)

 

Open Class Třída otevřená od 15 měsíců

 

OPCH Oblastní poradce chovu

 

OPT 1-3 Zkouška psa obranáře prvního až přetího stupně del TARTu

 

Osteofibróza Onemocnění vznikající u štěňat, která přijímají minerály v nesprávném poměru. Jedná se zejména o nadbytečný přísun fosforu současně s nedostatkem vápníku. Jde o velmi bolestivý stav s náchylností ke snadným zlomeninám kostí.

 

OTT Zkratka plemene Otterhound (Vydrař) (Otterhound)

 

Outrun Vyběhnutí obloukem k ovcím. Disciplína na zkouškách práce ovčáckého psa. Jakmile dá rozhodčí povel ke startu, pošle psovod svého psa velkým obloukem až za ovce. Pes se může k ovcím přiblížit zprava i zleva. Za ovcemi se pes zastavuje a zdržuje se od nich v dobrém odstupu, klidně, aniž by zneklidňoval zvířata, čeká na další povel. Vypracování úkolu OUTRUN by mělo být pokud možno prostorné. Pes se má dostat za ovce tak, aby je nepoplašil, ale aby je zároveň připravil o možnost běžet zpátky do košáru.

 

Ovulace Praskání folikulů a uvolňování vajíček

 

Oxytocin hormon, podporující děložní stahy a spouštějící tvorbu mléka

 

Oznamovač pes stopu vypracovává na řemeni (stopobačce) asi 300 kroků po první lože (nášlapu). Odtud vůdce psa vypustí volně, aby zbytek stopní dráhy vypracoval sám. Pes má dojít ke kusu (konec stopy) a ověřit ho. Pes po odchudu od kusu se má do 5 minut vrátit k vůdci a naučeným způsobem oznámit, že kus našel a pak nejkratší cestou ke kusu přivést vůdce.

 

Na této stránce jste se dozvěděli, jaký je význam slova O. Je to krátké vysvětlení pojmu. Uvedené informace se snažíme ověřit z několika zdrojů. Termín O samozřejmě může mít jedno nebo několik významů, nebo - li homonym.

Kontakt - wikidog@wikidog.cz  | Webové stránky vytvořil cyNet