Lékárnička pro psy: V létě ji oceníte dvojnásob

Datum:
15.5.2022 21:44
Autor:
Jana Klouparová

foto: Pexels / Rodnae Production

Sada první pomoci vám usnadní základní péči o vašeho psa, pokud se zraní nebo ve vážnějších případech až do chvíle, než se dostanete na veterinu. Lékárničku navíc oceníte i vy sami.

Lékárnička je nezbytnost, kterou musí obsahovat každé auto, měla by ji mít každá domácnost a vy u sebe v batohu, pokud se vydáváte na výlet či dovolenou. Stejně tak byste měli myslet i na svého čtyřnohého parťáka, který se může stejně tak zranit.

Čím aktivnější dvojice páníček a pes, tím spíše je vhodné mít lékárničku vždy po ruce. Nejenom procházky, ale i různé jiné outdoorové aktivity zvyšují riziko úrazu.

CO JE TŘEBA ZVÁŽIT PŘI NÁKUPU LÉKÁRNIČKY

Lékárnička je užitečná, pouze pokud víte, jak ji používat. Když koupíte lékárničku svému psovi, v první řadě se seznamte se všemi pomůckami, které obsahuje a ujistěte se, že víte, jak se vše používá. Rozhodně není od věci zvážit veterinární kurz první pomoci, kde se můžete naučit, co dělat v případě, že se váš pes zraní. A v neposlední řadě nezapomeňte mít lékárničku dobře zásobenou a aktualizovanou. Pokud váš pes prodělal nějakou operaci či vážnější nemoc, můžete mít v lékárničce kopie lékařských zpráv, které se v případě nouze mohou veterináři hodit, stejně jako informace o očkování.

 

lékárnička pro psy 1 490 Kč (prodává loype.cz)

 

LÉKÁRNIČKA NENAHRAZUJE LÉKAŘE

Je to tak. Mít lékárničku neznamená, že v případě nouze nebudete volat veterinární péči. Lékárnička je tu od toho, abyste zvládli ošetřit například menší řeznou ránu, nebo abyste vydrželi do chvíle, než svého psa dopravíte k veterináři.

OBSAH CESTOVNÍ LÉKÁRNIČKY

Mnoho věcí se shoduje s tím, co potřebuje mít v lékárničce na cestách i majitel psa, proto to vlastně máte dva v jednom. Vaše lékárnička by měla rozhodně obsahovat obinadla, sterilní čtverce, voděodolné obvazy, kleštičky na klíšťata, náplast, hranato-tupé nůžky, fyziologický roztok, pinzetu, dezinfekci, škrtidlo. Od věci nejsou ani antihistaminika, repelentní obojek nebo jiný repelentní prostředek, krém na popáleniny, ale také náhradní botičky pro psa nebo například píšťalka, která vám může pomoct nejenom v horách. Vhod přijdou i chirurgické rukavice či antibiotická mast.

Ať už se chystáte na krátký výlet nebo několika denní turistiku, myslete na sebe i svého psa a vezměte si na cestu lékárničku, která může přijít vhod.

 

lékárnička pro psa 1 160 Kč (Prodává tarvose.com)