Leonberger - klidné a pracovité plemeno se lví hřívou

Datum:
5.1. 21:01
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/No-longer-here 

Leonberger je obří pes s pracovitým duchem a klidnou povahou. Pochází z Německa a je pojmenován podle města Leonberg. Přestože plemeno v první světové válce téměř vyhynulo, bylo zachráněno - a to naštěstí, protože je velmi inteligentní, ušlechtilé a loajální. Jsou to vynikající pracovní psi, ale také klidní a přítulní společníci. U dospělých samců se vyvine výrazná lví hříva, která přidává na jejich výrazném vzhledu. 

HISTORIE 

Leonberger pochází z německého Leonbergu. Vzhled psa byl vyšlechtěn tak, aby připomínal lva na erbu Leonbergu. Plemeno se stalo populární v královských a císařských domácnostech ve Francii, Německu a Itálii. Byli také oblíbenými farmářskými psy a používali se k tahání vozíků. Během první světové války toto plemeno téměř vyhynulo, ale bylo zachráněno skupinou nadšenců. 

foto: pixabay.com/BoraAlma

PÉČE 

Leonberger potřebuje pravidelnou péči. Jak  o jeho srst, která líná a musí se kartáčovat, tak i časté uklízení slin. Dobře snášejí chladné počasí, ale díky dvojité srsti se mohou v horkém počasí přehřát. Mají silnou touhu pracovat a chránit. Proto potřebují pravidelné cvičení, aby byli fit a šťastní. Kromě toho jim prospívá i nějaký druh práce, jako je hlídání domova, nebo cvičení poslušnosti. Obvykle jsou velmi klidní, loajální a milující společníci. Také jsou vysoce inteligentní a velmi dobře se učí. Toto plemeno je velmi intuitivní ohledně lidských emocí a vytváří si silné pouto se svou rodinou. Velmi dobře snáší děti, mají přirozený instinkt chránit a pomáhat lidem, což s nich dělá skvělé služební psy a rodinné mazlíčky. 

zdroj informací: thesprucepets.com/JennaStregowski

 

foto:pixabay.com/BoraAlma