Malý, ale odvážný Jack Russell s nevyčerpatelnou energií

Datum:
30.12.2021 22:46
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/coyot

I když je Jack Russell malé plemeno, má velkou výdrž, vůli a je odvážný. Pro začínající pejskaře může být toto plemeno oříšek. Pokud hledáte psa, který se s vámi rozvalí na gauči, tak jack russell není plemeno pro vás. Potřebuje pravidelný pohyb a aktivity. 

HISTORIE 

Jack Russell teriér vznikl v Anglii na konci 19. století. Potřebovali malé, ale dravé plemeno pro lov lišek. Jack Russell vděčí za svoji existenci selektivnímu chovu bílých teriéru (dnes již vyhynulých)  a anglických foxhoundů. Výslední psi byli zpočátku označováni jako foxteriéři, což je termín používaný pro všechny tehdejší lovecké psy na lišku. Jack Russell si rychle získal oblibu, se jménem inspirovaným samotným otcem zakladatelem plemene. Malí, ale mrštní psi dokázali držet krok s koňmi při pronásledování. Tito psi byli úspěšní při lovu lišek, mývalů, svišťů lesních a další drobné zvěře. Často byli označováni za kapesní lovecké psy. 

foto: pixabay.com/leraN

PÉČE 

Pokud se rozhodnete pořídit si toto plemeno do rodiny, tak se nejdřív zamyslete, jestli jste schopni vynaložit dostatečnou energii, kterou potřebuje. Ačkoliv jsou malá plemena, vyžadují velké nasazení, mentální stimulaci a trénink. Jack Russell patří mezi nejchytřejší plemena a snadno se učí nové triky, ale dokáží být i docela nezbední. Je nutné, abyste svému psovi od raného věku vštípili správný pořádek ve smečce a stanovili v domě jasné hranice. Avšak tvrdá ruka a arogantní způsoby v tomto psovi neprobudí to nejlepší. Místo toho použijte krátké, časté tréninky. TJsou skvělý rodinný mazlíčci, milující zábavu a hraní. Ovšem jejich silný lovecký pud může být problematický v domácnosti s malými domácími mazlíčky. Péče o srst je poměrně jednoduchá, krátká srst se snadno rozčesává a občasná koupel udrží špínu pod kontrolou.

Zdroj Informací: thesprucepets.com/ERICA PUISIS

foto: pixabay.com/YvonneHuijbens