Máte neposlušného psa?

Datum:
6.1.2019 23:27
Autor:
Robert Panocha

Máte doma neposlušného psa, který vám na procházkách venku utíká za zvěří, jinými psy nebo se jen tak rozběhne za jinými lidmi, a to třeba přes silnici? Nereaguje váš pes na zavolání? Pak vyzkoušejte výcvikový obojek, který s oblibou používají i zkušení kynologové.

Věnovali jste výcviku vašeho psa spoustu času, ale stejně vás neposlouchá? Možná už jste slyšeli o možnosti výcviku prostřednictvím výcvikového obojku. Mezi pejskaři sice kolují i názory, že elektrický obojek je týráním, ale opak je pravdou.

Majitelé psů v mnoha případech u neposlušných psů používají nepřiměřený trest. Zkuste raději mnohem šetrnější variantu, kterou je elektrický obojek. Pes velmi rychle pochopí jeho princip a výcvik vám půjde mnohem snadněji bez jakéhokoliv nervového vypětí.

Jak fungují výcvikové obojky?

Elekrický obojek funguje na jednoduchém principu zvukového upozornění a následného impulzu. Nejdříve je pes upozorněn na nevhodné chování zvukovým signálem. Zareaguje-li na něj, žádný elektrostatický impulz není potřeba. Impulz tedy následuje pouze tehdy, když pes v činnosti, kterou dělat nemá, dále pokračuje, a není pro zvíře nijak bolestivý. Pes se rychle naučí s obojkem fungovat a k nápravě chování mu postačí pouze zvukový signál.

Obojky proti štěkání

Pokud váš čtyřnohý kamarád neustále štěká nebo vyje, k nápravě jeho chování můžete použít protištěkací obojek. Než ho však pořídíte, je nutné snažit se zjistit, co je příčinou. Pokud si se psem nehrajete, zkuste se mu více věnovat. Je také možné, že se doma bojí. Pak v bytě vytvořte místo, kam si bude moci zalézt a kde se bude cítit v bezpečí. Až po těchto jednoduchých opatřeních doporučujeme pořídit protištěkací obojek.

Výcvikové obojky až pro psy od 6 měsíců

Elektrické obojky používejte u psů od 6 měsíců, kteří již prošli základním výcvikem. K prvnímu seznámení s obojkem by mělo dojít na psovi známém místě, kde ho nebude nic rozptylovat. Pokud máte doma více psů, nedoporučujeme používat v domácnosti protištěkací obojky s detekcí štěkání pomocí mikrofonu. Může totiž dojít k potrestání jiného zvířete než toho, které štěká.

Obchod Výcvikové obojky

Výcvikové obojky zakoupíte například v obchodě Výcvikové obojky, který se nachází v Praze 3 v Koněvově ulici. V obchodě vám navíc ochotně poradí s výběrem vhodného obojku přímo pro vašeho psa.