Vejce syrová nebo vařená? Víme, která psům prospívají více

Datum:
16.9.2021 07:35
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto:pixabay.com/monicore

Vejce patří mezi nejoblíbenější jídlo k snídani mezi lidmi, ovšem můžeme se o ně podělit i se psem? 

Uvařili jste si k snídani vajíčka, váš čtyřnohý mazlíček prosebně kouká a vy nevíte, zda mu můžete dát ochutnat? V případě, že nejsou osolená, nebo jinak ochucená, tak můžete. 

VÝHODY VAJEC

Ať už budete podávat vejce vařená, nebo syrová, mohou být pro vašeho psa skvělou pochoutkou a zároveň doplňkem stravy. Vejce obsahují řadu vitamínů, mastných kyselin, železa a dalších důležitých látek, které pes potřebuje. Vejce jako taková jsou běžnou součástí mnoha domácích diet pro domácí zvířata a jsou považována za bezpečná a výživná pro většinu psů.Přestože vejce mohou být bezpečně začleněna do stravy vašeho psa, nikdy by se neměla stát jejich primárním zdrojem výživy. 

JAK KRMIT

 I když jsou vajíčka plná výživy, mají také vysoký obsah tuku, takže majitelé psů s nadváhou by se při nabídce těchto proteinových dobrot měli vždy mírnit. Věřte tomu nebo ne, vejce mohou být nejen zdravou a chutnou svačinou pro vašeho psa, ale mohou dokonce pomoci srovnat břišní potíže, podobně jako kuře a rýže. 

foto: pixabay.com/YamaBSM

RIZIKA

Pokud se rozhodnete krmit vašeho psa vejci, vždy zkontrolujte čerstvost vajec. Je lepší podávat mu vejce vařená, u syrových totiž hrozí riziko salmonely. Dále hrozí pořezání o skořápku u špatně očištěného vejce. Pokud pes sežere vejce i se skořápkou, sledujte jeho zdravotní stav a raději vyhledejte pomoc. 

 

zdroj informací: thesprucepets.com/Jennifer Lesser