Naučte vašeho psa, že být sám doma, není trest.

Datum:
25.2. 08:48
Autor:
Jiřina Houžvičková

Zdroj: pixabay.com/TheoRivierenlaan

Pořídili jste si, nebo máte v plánu si pořídit pejska? Učte ho hned od začátku, že být sám doma, není trest. 

Zdroj: pixabay.com/3975947

 

Když si pořídíme nového člena rodiny, většinou si to zařídíme tak, že jsme s ním alespoň první chvíle společně doma. První dny je potřeba se se psem pořádně seznámit. Když jste doma, máte na něj více času a kdokoliv přijde, obdivujete ho. Jednou ale přijde čas, kdy bude muset být sám a proto je dobré,učit ho, že nemá vaši 100% pozornost, ani když jste doma. Jeho závislost na vaší společnosti pak nepřeroste únosnou mez. Samozřejmě, že se nám od něj nechce odcházet, přece jen už jsme ho odvedli od jeho mámy a kouká na nás velkýma smutnýma očima. 

ODCHOD

Naučte vašeho psa, že váš odchod není za trest. Když odcházíte, ukažte mu, kde je jeho místo. Poskytněte mu dostatek hraček, jídla a samozřejmě ukliďte věci, které by mohl zničit. Snažte se být naprosto v klidu, jako by se nedělo nic závratného, pes váš neklid vycítí a bude nervózní taky. 

PŘÍCHOD 

Nejdřív ho nechávejte samotného doma jen chvilku a postupně čas prodlužte, pejsek musí zjistit, že se vrátíte. Když se vrátíte domu, nechvalte, ale ani nenadávejte, za případné zničené věci, jeho stres se tím akorát zvětší. Počkejte až se pes uklidní a pak ho přivítejte. 

zdroj: pixabay.com/angel6000

 

Pokud vydržíte začátek a naučíte vašeho psa zvládat samotu v klidu, ulehčí vám to starosti do budoucna.