Nejaktivnější psí plemena

Datum:
15.12.2021 21:48
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/pasja1000

Žádní psi nejsou úplně stejní, ale plemeno je hlavním faktorem při určování energetické hladiny. Například mnoho pasteveckých a pracovních plemen má tendenci být poměrně aktivní. Tito psi s vysokou energií potřebují k prospívání duševní i fyzické cvičení. A pokud nemají odbyt pro svou nadměrnou energii, mohou být destruktivní, nebo se u nich mohou vyvinou jiné problémy s chováním. Kromě energie se tato plemena liší velikostí, vzhledem a temperamentem. Spojuje je, že jsou rádi vzhůru a zaneprázdněni po většinu dne a potřebují aktivního člověka, který s nimi bude držet krok. Zde jsou nejvíce energetická psí plemena. 

BORDER KOLIE 

Tento extrémně inteligentní a energetičtí psi byli vyšlechtěni jako hbití pastevci s dobrou výdrží. Jsou známí svými přirozenými schopnostmi v agility a diskových soutěžích. Mohou být vynikající mazlíčci, ale v první řadě potřebují dostatek aktivit. Jejich přirozeným instinktem je stádo, ale mohou svoji pozornost nasměrovat do pronásledování hraček, nebo hraní her. 

foto: pixabay.com/825545

AUSTRALSKÝ OVČÁK 

Velmi chytrý a aktivní, vynikají ve psích sportech. Byli vyšlechtěni, aby pásli hospodářská zvířata a užívali si práci. Pravděpodobně budou hledat svou vlastní práci ve formě pronásledování zvířat nebo lidí, pokud jim nebude poskytnuta možnost vybít svou energii jinak. Mohou být tvrdohlavý a rezervovaný, pokud nedostanou dostatečný výcvik a socializaci. 

foto: pixabay.com/Weevinz

JACK RUSSELL 

O teriérech je obecně známo, že jsou vysoce energičtí. Bez tréninku a intenzivního každodenního cvičení by mohli svou energii nasměrovat do hrabání, nadměrného štěkání a jiného nežádoucího chování. Často se jim daří dobře se učit psí sporty a další triky.

foto: pixabay.com/Alexas_Fotos

VÝMARSKÝ OHAŘ 

Byl vyšlechtěn k lovu, nadále má touhu být v pohybu a běhat dlouhé vzdálenosti. Tito psi bývají přátelští a milující, i když někteří mohou být hyperaktivní. Bez tréninku a obrovského množství každodenního cvičení mohou být stresovaní a destruktivní. 

foto: pixabay.com/officeinteractive0