Nejchytřejší plemena psů

Datum:
10.11.2021 21:09
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Anna Dudková

Samozřejmě existuje spousta chytrých psů, ale některá plemena jsou známá zejména svou vysokou úrovní inteligence. Měření inteligence u psů není nijak náročné. Sledují se schopnosti jako porozumění slovu, uvažování, řešení problému, reakce na trénink, komunikační dovednosti, paměť a schopnost předvídat lidské chování. 

BORDER KOLIE 

Border kolie je považována za nejchytřejší plemeno ze všech psů. Původně byla vyšlechtěna jako pastevecký pes, ale mohou vykonávat téměř jakoukoliv práci. Ve skutečnosti pokud je nebudete udržovat neustále v pohybu a práci, mohou začít být v domácnosti destruktivní. 

foto: unsplash.com/Chung Nguyen

AUSTRALSKÝ OVČÁK 

Bystrý, aktivní a přátelský. Jeho původ pasteveckého psa učinil z tohoto plemene pilného pracovníka, který touží po fyzické aktivitě. Rychle se učí a vždy hledá nové výzvy. Tito psi musí být zaneprázdněni prací, jinak by se mohli nudit a frustrovat. Psí sporty jsou pro toto plemeno ideální. 

PUDL 

Pudlové všech velikostí jsou obdařeni velmi dobrou inteligencí. Vznikly jako lovečtí psi a i dnes jsou pilnými pracovníky. Snadno se naučí i nejsložitější triky. Není pro ně problém ani balancování na míči, nebo skákání přes obruč.

foto:unsplash.com/Matteo Vistocco 

NĚMECKÝ OVČÁK

Loajální a ochranitelský, to přesně vystihuje německého ovčáka. Má spoustu energie a je velmi inteligentní. Ochrana rodiny mu dodává smysl života. Při výcviku se rychle učí a daří se jim plnit úkoly, které jim zadáte. 

PAPILLON

Nenechte se zmást jeho velikostí, tohle je víc než jen mazlíček do kabelky. Tito malí psi jsou přátelští, ostražití a aktivní. Jako mnoho dalších malých psů, může být i papillon trochu tvrdohlavý. Pokud do výcviku zapojíte lákavé odměny, pak se rychle učí novým věcem. 

foto: unsplash.com/Herbert Goetsch

Mezi další inteligentní plemena patří rotvajler, jack russell a zlatý retrívr 

Zdroj informací: thesprucepets.com/JENNA STREGOWSKI