Poznejte pět nejdražších psích plemen

Datum:
21.7.2021 16:58
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Tommy van Kessel 

 

V případě, že si pořizujete psa z chovné stanice, může vás to stát i několik desítek tisíc. Tato plemena patří mezi jedny z nejdražších. 

TIBETSKÁ DOGA

Tibetská doga patří mezi největší a nejtěžší plemena. Pyšní se hustou srstí, která připomíná hřívu u lva. Tato rasa není vhodná pro začátečníky, potřebuje pevnou ruku a zkušeného pána, ke kterému si vytváří velmi silné pouto. Díky své postavě a srsti je to plemeno vhodné k celoročnímu pobytu venku. Cena štěněte se pohybuje i okolo 150 tisíc korun. 

LVÍČEK 

Malý společenský pes, jehož cena s PP se může vyšplhat až na 260 tisíc korun. Pro svojí laskavou povahu je to skvělý člen do rodiny s dětmi. Toto plemeno se správným sestřihem zaujme na každé výstavě. Je velmi inteligentní a hravý. 

ČESKOSLOVENSKÝ VLČÁK 

Ačkoliv je tato rasa velmi oblíbená, patří i mezi ty nejdražší. Pokud pořizujete psa s PP lze očekávat i částku 20 tisíc korun. Ovšem nebudete litovat, na oplátku budete vědět všechny potřebné informace. Chovatelé tohoto plemene se zasazují o zdravé a vyrovnané plemeno. Neočekávejte však německého ovčáka. Československý vlčák je sice velice inteligentní, ale nebude vám povely opakovat pořád dokola. I vy musíte najít vhodnou souhru a spoustu času toto plemeno socializovat, vychovat a pracovat s ním spoustu let. Pak je to vhodný parťák i do rodiny s dětmi.  

foto: pexels.com/Kanashi

 

ROTVAJLER

Plemeno s majestátným vzhledem, skvělý ochránce i pes do rodiny, to vše charakterizuje tuto rasu. Pořizovací cena tohoto plemene se může pohybovat i okolo sto tisíc korun. Rotvajleři jsou velmi inteligentní a rychle se učí, ale jednou za čas zkusí co si mohou dovolit. U této rasy je důležité nepodcenit socializaci, málokdy se snese s jinými domácími mazlíčky. 

foto: pixabay.com/TeamK

JORKŠÍRSKÝ TERIÉR

V tomto případě neplatí čím menší, tím levnější. Jorkšírský teriér je u nás velmi oblíbený a bohužel je často množen bez PP. Tato rasa je velmi oblíbená díky své velikosti a srsti. Malé rozměry tohoto plemene vyhovují především majitelům bytů ve městě a srst, která připomíná spíše vlasy vyhovuje alergikům. Jsou hodně kontaktní a vyžadují vaši pozornost. Pokud pořizujete psa s PP připravte se na cenu i 40 tisíc korun. 

foto: pixabay.com/Pezibear

 

U pořizování nového člena rodiny, je třeba počítat s vyšší investicí. Nejen cena psa je vysoká, ale i potřebná výbava, očkování a poplatek městu či obci. V případě, že si psa přejete, ale nemáte finance na psa s PP, zachraňte raději nějakého v útulku. Dopřejete krásný život psovi, který o rodinu přišel a nebudete podporovat množírny.