Nejhorší psí plemena pro lidi s alergií

Datum:
18.4. 15:00
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/MishuHanda

U některých plemen psů je pravděpodobnější, že na ně budou lidé s alergiemi špatně reagovat. Pokud i vy trpíte na alergie, ohlédněte se raději po psech hypoalergenních. Většina lidí předpokládá, že čím méně je pes chlupatý, tím menší je pravděpodobnost, že vyvolá alergie. To ale není pravda. Problém nejsou ani tak chlupy, jako spíše jejich lupy a sliny. Plemena náchylná ke slintání bývají problematická, protože rozšiřují více slin po domě. Toto jsou plemena, na která alergici hůře reagují. 

BASET 

Baseti jsou obecně milí, mírní a tvrdohlavý. Patří mezi nejoblíbenější plemena, ale nejsou vhodný pro alergiky. Jejich srst je krátká a hodně líná, coz znamená více chlupů a lupů po domě. Bohužel také hodně slintají, což není vhodná kombinace pro alergiky. 

foto: pixabay.com/AlbanyColley

DOBRMAN 

Pokud jste velkým milovníkem psů a hledáte chytrého a cvičitelného ochránce, dobrman by byl perfektní volbou, pokud tedy nemáte alergii. Mají tenkou, jednoduchou srst, která mírně líná. 

foto: pixabay.com/lrusin3

NĚMECKÝ OVČÁK 

Němečtí ovčáci jsou chytří, dychtiví potěšit, oddaní a stateční. Bohužel je známo, že spouští alergické reakce. Jsou to jedni z nejvíce línajících plemen, bez ohledu na to, jestli máte dlouhosrstého, nebo krátkosrstého. Jejich chlupy se dostanou všude, zvláště když dvakrát do roka shodí srst. 

foto: pixabay.com/adamkontor

Mezi další nevhodná plemena pro alergiky patří například husky, labrador, pekingský psík, mopsík a bernardýn. 

zdroj informací: thesprucepets.com/ JENNA STREGOWSKI