Poznejte tři nejlepší aljašská plemena

Datum:
8.8.2021 22:50
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/KT

 

Aljašská plemena psů jsou dobře přizpůsobena klimatu a terénu. Jsou vytrvalí, atletičtí, energičtí a věrní společníci.  Většina z nich se hodí ke psímu spřežení a mají podobné rysy. To zahrnuje jejich zúžené hlavy, ostře špičaté uši a stočené ocasy. Mají také silnou, voděodolnou srst a robustní, svalnatou postavu. 

  1. Aljašský malamut 

Aljašský malamut byl roce 2010 jmenován Aljašským státním psem. Tito státní psi byli chování především k přepravě těžkých balíků na dlouhé vzdálenosti. To, co těmto psům chybí v rychlosti, dohání vytrvalostí a silou. Kromě tahání pomáhali při lovu medvědů. I přes jejich vzhled jsou přátelští a přítulní. Malamut je smečkové zvíře, které potřebuje chladnější klima. 

foto: unsplash.com/Chris Ensminger

 

  1. Aljašský husky 

Stejně jako malamut, byl i aljašský husky chován pro práci. Tito psi však nemají tolik robustní postavu a proto jsou i rychlejší. Jsou často využíváni do závodů psího spřežení. Aljašský husky pochází ze Sibiře a byl chován s dalšími psy, aby dosáhl lepší rychlosti, vytrvalosti a síly. Jsou velmi smečkoví a se svými lidmi si vytváří blízké a silné pouto. 

foto: unsplash.com/Corentin Marzin

 

  1. Alaskan

Jak naznačuje název, Alaskan je kříženec sibiřského huskyho a aljašského malamuta. Toto psí plemeno bylo vyvinuto tak, aby kombinovalo rychlost husky se silou malamuta. Přesný původ není znám. Alaskan je laskavý pes milující lidi s vysokou inteligencí a energií. Nejsou proto dobrými hlídacími psy. Také nemají rádi odloučení od své lidské rodiny. 

 

foto: unsplash,com/Monika Stawowy