Nejlepší psí společníci na turistiku

Datum:
16.11.2021 22:22
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Alexandra Lau

Pokud jste náruživý turista, nebo rádi jezdíte kempovat, je dobré mít psa s podobnou energetickou úrovní a fyzickou schopností. Každý pes miluje procházky a čas strávený se svým páníčkem. Ovšem pokud si chcete výlet opravdu užít, musíte se ujistit, zda je váš pes schopen plnit všechny vaše příkazy. Pes musí dobře reagovat v nejistých situacích, jako je setkání se zvěří, nebo nebezpečná místa. 

CHARAKTERISTIKA VHODNÝCH PLEMEN 

Nejvhodnější plemena jsou psi s vysokou energií, kteří zvládají práci venku a za různých povětrnostních podmínek. Mezi takové psy mohou patřit pracovní, lovecká, pastevecká a horská plemena. Kromě vytrvalosti musí být poslušní, inteligentní a zdravotně v pořádku. 

BORDER KOLIE 

Border kolie je energetický pes mnoha tváří. Nejen že je známá pro svou inteligenci a pracovní nasazení, ale také jako skvělý společník na sportovní aktivity. Naučit ji chodit na stezky bez vodítka bude při troše trpělivosti hračka. Pokud ji poskytnete dostatek duševního a fyzického cvičení, bude se vám border kolie skvěle hodit na společné výlety. 

foto: unsplash.com/Tadeusz Lakota

RHODÉSKÝ RIDGEBACK

Hledáte robustnějšího společníka na výlety? Pak je ridgeback pro vás tou správnou volbou. Jejich síla a hbitost se skvěle hodí o dturistiky. Není to zrovna pes pro pejskaře začátečníka. Ridgeback potřebuje během štěněcího věku spoustu socializace a výcviku poslušnosti. 

foto: unsplash.com/Ilona Frey

AUSTRALSKÝ OVČÁK 

Tento energický pes miluje dobrodružství venku. Australan je všestranný pracovní pes. Podobně jako border kolie i on potřebuje spoustu každodenních aktivit. Pokud je dobře vycvičený a socializovaný, bude z něj skvělý parťák na cesty. 

foto: unsplash.com/Stephanie Cook

JACK RUSSELL TERRIER 

Mysleli jste si, že pouze velcí psi jsou schopni zvládat dlouhé procházky a těžký terén? Jack russell vás rád vyvede z omylu. Je vysoce energický, inteligentní a má osobnost velkého psa v malém těle. Pěší výlety jsou pro toto plemeno splněným snem. I když je malý potřebuje i on socializaci a výcvik. 

foto: unsplash.com/Juli Kosolap

Mezi další vhodná plemena na turistiku patří Bernský salašnický pes, Sibiřský husky, Labrador, Pudl, Zlatý retrívr a Dalmatin. 

 

zdroj informací: thesprucepets/KAYLA FRATT a EMILY ESTEP