Jaká jsou nejoblíbenější psí plemena v Austrálii? Možná budete překvapení

Datum:
25.7. 22:06
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Fluid Imagery

 

Jiný kraj, jiný mrav. Ovšem, co se týče lásky ke psům, jsme si skoro všichni podobní. Mají protinožci rozdílný vkus na psy nebo mezi nimi najdete i naše favority? Pojďme si vyjmenovat nejoblíbenější psy Austrálie, které zveřejnil  magazín australiandoglover.com.

1. CAVOODLE

Tento nekonfliktní a hravý medvídek získává čím dál větší popularitu v zahraničí. Často je nazýván také Cavapoo. Cavapoo vznikl křížením malého pudla a kavalíra King Charles španěla. Jedná se o psa menšího vzrůstu. 

foto: unsplash.com/Lawrence Makoona

 

2. MALTÉZSKÝ PSÍK

Maltézáček je u nás znám především jako král psích přehlídek. Tuto rasu lidé obdivují už řadu let, patří mezi nejstarší historicky doložená plemena. Jsou to psi menšího vzrůstu, kteří vyžadují mnoho pozornosti. 

foto: unsplash.com/Dallas Witt

 

3. LABRADOR

Tento rodinný a hravý pes je velmi oblíbený i u nás. Pokud hledáte většího psa k dětem a na zahradu, labrador je ta pravá volba. Proto není divu, že získává obdiv také v Austrálii. Předci tohoto plemene byli využíváni především jako lovečtí psi a aportovali ulovenou zvěř. Dříve byli populárnější labradoři s tmavou srstí, nyní vítězí spíše ti světlí.

foto: unsplash.com/Lucas Ludwig

 

4. STAFORDŠÍRSKÝ BULTERIÉR 

V tomto případě platí, nesuďte knihu podle obalu. Pokud se kouknete na stafordšírského bulteriéra rozhodně vás nenapadne, že je to rodinný a hravý pes. Nejraději tráví veškerý čas se svou rodinou a je naprosto všestranný. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, tento bulteriér se rád připojí. 

foto: unsplash.com/Freya Dione

 

Mezi další oblíbence austrálie patří zlatý retrívr, border kolie,  německý ovčák, francouzský buldoček, australská kelpie, labradoodle, jack russell teriér a mops. Ačkoliv žijeme daleko od sebe, vkus na psy se příliš neliší.