Nejrychlejší psí plemena

Datum:
1.7. 13:43
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Mark Galer

U psů je to stejné jako u dětí. Ten váš je nejlepší, nejšikovnější a nejrychlejší. Nejrychlejší psi běhají kolem 70km/hod. Která plemena se ale řadí mezi ta nejrychlejší? 

 

ANGLICKÝ CHRT 

Anglický chrt disponuje silou a rychlostí. Je to velký, štíhlý pes se silně stavěnou postavou. Miluje pohyb, fyzické aktivity, ale nepohrdne se s vámi rozvalit na gauč. Chrti jsou velmi náročný na výchovu a pohyb. 

foto: unsplash.com/Juan Gomez

 

SALUKI

Saluki patří do skupiny chrtů. I když tento pes působí elegantně, je to duší lovec. Jejich původní účel byl lovení gazel. Jejich rychlost postupně kořist uštvala. I přes svou loveckou povahu se velmi dobře snese s jinými psy. Saluki je pes jednoho pána a nenechá se jen tak uplatit. 

foto: unsplash.com/Artem Sapegin

 

AFGÁNSKÝ CHRT 

Další z řady chrtů s elegantním vzhledem a nádhernou srstí. Není to pouze plemeno na okrasu, ale také velký sportovec. Pokud si toto plemeno pořídíte, bude vyžadovat spoustu sportovních aktivit a především běh. Svoji rodinu milují, cizí lidi ignorují. Afgáni jsou hrdí, majestátní s jedinečnou osobností.

foto: unsplash.com/Mladen Šćekić

 

JACK RUSSELL TERIÉR

I přes svou výšku a krátké nohy patří Jack Russel mezi nejrychlejší a nejaktivnější psy. Je výborný společník do aktivní rodiny s dětmi, ale hodí se i jako pracovní pes pro myslivce. Jack Russell se s radostí bude učit nové povely a zapojí se do každé hry. Péče o tohoto psa není ani nijak náročná, jeho krátká srst nevyžaduje vyčesávání ani jinou náročnou úpravu. 

foto: unsplash.com/Juli Kosolapova

 

Každý pes je originál a ani pořízení psa z našeho seznamu nejrychlejších plemen, vám nezaručí, že budete mít doma dostihového vítěze, ale alespoň už máte představu, která plemena jsou ta nejrychlejší.