Nejrychlejší psí plemena

Datum:
18.11.2021 12:17
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/coyot

Běh je skvělý způsob, jak ze sebe může pes vybít přebytečnou energii a stres. Navíc si tím může udržet dobrou kondici a hmotnost. Pokud se k psovi při běhu přidáte, může tím posílit pouto. I když má každý pes rád pohyb, není každé plemeno schopno udržet stejné tempo. Některá plemena jsou známá pro svou vynikající rychlost. Tito psi bývají dlouhonozí, ale není to podmínkou. Tady jsou jedny z nejrychlejších psích plemen. 

BORDER KOLIE 

Není seznam, aby na něm nechyběla border kolie. I když nepatří k nejvyšším plemenům, je vytrvalá a energická. Ať už jde o celodenní pasení dobytka, nebo závodění na nejvyšší úrovni není nic pro kolii problém. 

foto: pixabay.com/JGaland

DALMATIN 

I když zaujmou především svým vzhledem, jsou vážně rychlí a atletičtí. Dříve byli cvičení k běhu vedle koňských povozů. Bohužel si mnoho majitelů neuvědomuje, kolik pohybu tito psi potřebují. Dlouhé procházky každý den jsou naprostou nutností, stejně jako dostatečný prostor pro běhání. 

foto: pixabay.com/SnottyBoggins

DOBRMAN 

Dobrmani jsou využívaní u armády, policie a u záchranných služeb. Tito psi jsou velmi vytrvalí, rychlí a loajální ke své rodině. Ovšem nejsou vhodní pro začínající pejskaře, potřebují dobrý výcvik a socializaci. Ne vždy si rozumí s ostatními psy a jsou skvělí hlídači. 

foto: pixabay.com/lrusin3

CHRT 

Chrti jsou považováni za nejrychlejší psy na světě. Mají hluboké hrudníky, velkou kapacitu plic, štíhlou a svalnatou postavu. Umí rychle zrychlit a poté i rychlost udržet. Doma jsou ovšem typicky mírní a klidní 

foto: pixabay.com/herbert2512

Mezi další nejrychlejší plemena patří sibiřský husky, jack russell, pudl a výmarský ohař

zdroj informací: thesprucepets.com/GEMMA JOHNSTONE