Nejvhodnější malá plemena k malým dětem

Datum:
31.10.2021 21:39
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Leo Rivas

Milujete malé psy a máte děti? Pak může být výběr psa docela oříšek. Mnoho malých psů se nedoporučuje do rodin s malými dětmi, protože jsou křehcí, nebo nervózní v blízkosti malých dětí. Jsou ovšem i plemena, která jsou ve společnosti dětí jako v ráji. 

Mnozí odborníci doporučují pořizovat domácí mazlíčky k dětem až po pátém roce života. V tomto období už je většina dětí schopnější chápat a dodržovat pravidla týkající se psa. A i tak, je lepší nenechat psa a dítě společně bez dozoru. Abyste si zajistili perfektní souhru, věnujte čas výběru toho správného psa a naučte děti, jak s nimi jemně a s respektem jednat. 

BÍGL

Bígl byl původně vyvinut k lovu králíků. Je mimořádně přátelský a zvládá hlasitý hluk i chaos rodinného života. Přestože ho řadíme mezi malé psy, má robustní a sportovní postavu. Miluje hraní s dětmi všech věkových kategorií, ale venku ho mějte raději na vodítku, bígl má tendence následovat svůj bystrý nos. 

foto: unsplash.com/Marcus Wallis

BIŠONEK 

Tento malý, bílý pejsek se díky své inteligenci a hravosti stal velmi oblíbený. Rádi tráví čas se svou rodinou, jsou laskaví a milující k lidem všech věkových kategorií. Pokud se s nimi děti naučí zacházet jemně a s respektem, mohou být skvělými společníky. Navíc mají hypoalergenní srst, která tolik nedráždí alergiky. 

foto: unsplash.com/John Holden

KAVALÍR KING CHARLES ŠPANĚL 

Toto plemeno je přítelem všech, včetně dětí. Má rád mazlení a jemnou hru. Jeho srst nevyžaduje žádné velké úpravy. Nepotřebuje speciální výcvik a tím je vhodný i pro pejskaře začátečníky. Díky své velikosti je vhodný i do malého bytu, 

foto: unsplash.com/Izabell Marques

KOKRŠPANĚL 

Kokršpaněl je šťastný malý pes, který miluje společnost svých blízkých. Je mírumilovný k lidem, ale i k ostatním domácím mazlíčkům. Ovšem je třeba ho pořádně socializovat. Rádi si hrají a díky své velikosti jsou vhodní parťáci k dětem. 

Foto: unsplash.com/Marina Grynykha

Mezi další vhodná malá plemena patří bostonský teriér, francouzský buldoček, havanský psík a mopsík. Vždy je třeba socializovat psa a naučit děti, jak se k nim chovat. 

zdroj informací: thesprucepets.com/ JACKIE BROWN