Nejvíce uslintaná plemena

Datum:
29.12.2021 13:13
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/947051

Některá plemena psů zkrátka slintají více, než ostatní. Zejména psi s velkými a povislými tvářemi a pysky, kde se může shromažďovat velké množství slin. Někteří si nedokážou představit nic horšího než nepořádek od psích slin, jiní to berou jen jako další vlastnost psa, se kterou jsou schopni žít. Proto je důležité se zamyslet nad všemi pro a proti, než si psa pořídíte. Zde je seznam psů, kteří nadměrně slintají. 

BERNARDÝN 

Tito jemní obři pocházejí ze švýcarských Alp. Jsou milí, ochranitelští a věrní společníci. Navzdory své velikosti , dokážou se skvěle sžít s dětmi. Těmto psům se lépe žije v chladném podnebí a nemají rádi vedro. Pokud je bernardýnovi vedro, slintá ještě více než normálně. 

foto: pixabay.com/vlaaitje

BORDEAUXSKÁ DOGA 

Další velký pes s vysokým sklonem ke slintání. Jsou velmi loajální, obecně hraví, ale také silní a mají velmi vyvinutý ochranitelský instinkt. Patří mezi plemena s krátkým čenichem, takže jsou náchylné k přehřátí. 

foto: pixabay.com/947051

BLOODHOUND 

Toto plemeno má až 40x více čichových receptorů než člověk. Jejich pachový instinkt a tvrdohlavá povaha znamenají, že jejich výcvik bude náročnější než u jiných plemen. Ale i přesto, jsou skvělými společníky do rodinného života. Mají dlouhé, vrásčité tváře s velmi volnou kůží kolem tlamy a v těchto lícních kapsách mohou ukládat velkou spoustu slin. 

BULDOK 

Pro buldoka je typické vrásčité obočí a nevrlí výraz. V tomto případě však zdání klame, protože buldoci jsou velmi milí. Jsou bohužel náchylnější ke zdravotním problémům více než ostatní plemena. Jejich krátký, vrásčitý čenich je činí náchylnými k respiračním problémům a lehce se přehřejí. 

foto: pixabay.com/BLACK17BG

NEAPOLSKÝ MASTIN 

Obří plemeno, které bezmezně miluje svojí rodinu. Jsou ochranitelští a mají se na pozoru před cizími lidmi. Klíčem je včasný a důsledný výcvik a socializace. Mají na těle velké množství přebytečné kůže a  velké,  povislé čelisti. To vede ke vzniku spousty slin. 

zdroj informací: thesprucepets.com/ GEMMA JOHNSTONE