Nejzdravější psí plemena

Datum:
23.4.2022 12:02
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/laureettaawilliams

Stejně jako lidé mohou být i psi náchylní ke špatným zdravotním stavům na základě jejich genetiky. Některá plemena psů však obecně vedou zdravý život a celkové nejsou známá pro mnoho vážných zdravotních problémů. Samozřejmě, každý pes je jiný a neexistuje žádná záruka, že se u něj nevyvinou zdravotní problémy. Přesto hraje genetika podstatnou roli. 

Zde jsou psí plemena, která mají obecně málo zdravotních problémů: 

BÍGL

Známý především pro svůj bystrý čich a lovecké schopnosti. Je středně velký pes, který je poměrně aktivní a dožívá se kolem 10 až 15 let. 

AUSTRALSKÝ HONÁCKÝ PES

Inteligentní plemeno, které se hodí do aktivní rodiny. Dožívají se 12 až 16 let. Jejich aktivní povaha může vést k problémům s klouby nebo vazy. Tyto problémy lze řešit odpočinkem, léky a v nejhorším případě operací. 

ČIVAVA 

I když jsou čivavy malé, jsou velmi inteligentní. Není neobvyklé, že se dožívají i 20 let. Zdravotní problémy je potkávají hlavně ve stáří a nejčastěji to jsou srdeční, oční problémy a uvolněné kolenní čéšky. 

foto: pixabay.com/salofoto

CHRT 

Chrt patří mezi nejrychlejší psí plemena na světě. Dožívají se 10 až 13 let. Obecně jsou po celý život velmi zdraví. Stejně jako ostatní psi s hlubokým hrudníkem jsou náchylní k nadýmání a torzi žaludku. 

Mezi další nejzdravější psí plemena patří pudl, husky, border kolie a havanský psík 

zdroj informací: thesprucepets.com/ CHRISTINA DONNELLYOVÁ