Nejznámější bojová plemena

Datum:
27.5. 13:46
Autor:
Jiřina Houžvičková

 foto: unsplash.com/Yohan Cho

Vybrali jsme pro vás nejznámější bojová plemena, kterých se buď bojíte nebo je milujete.

foto: unsplash.com/Sumeet Singh

 

Bojová plemena jsou poslední dobou velmi oblíbená. Pokud nemáte v plánu se naplno věnovat výcviku, vyberte si raději jiné plemeno. Tito psi totiž nezbytně potřebují nejlépe profesionální výcvik a velmi dobrou socializaci. V případě, že se psovi řádně nevěnujete, může se vymknout kontrole. 

 

PITBULL

Ačkoliv patří pitbull mezi bojová plemena, je to při správné výchově velký milovník dětí. Přesto byste je nikdy neměli nechávat o samotě. Toto plemeno je velmi energické a všemu se věnuje na sto procent. Je nenáročný na prostor. Na výcvik potřebuje dost času a pozornosti. Pro svoji povahu se většinou nesnese s dalšími domácími mazlíčky. 

foto: unsplash.com/Danny Castaneda

 

DOBRMAN

Dobrmani jsou velmi aktivní plemeno. Pokud jim poskytnete dostatek pohybu, můžete je mít i v bytě. Mají vytříbený čich a díky skvělému sluchu jsou výborní hlídači. Ačkoli se jedná o bojové plemeno, je to výborný parťák do rodiny s dětmi. Samozřejmě pokud psovi neposkytnete výcvik a řádnou socializaci, může se z něj stát nezvladatelný útočník. Dobrman je ta nejlepší volba do aktivní rodiny, která se mu bude naplno věnovat. 

foto: pixabay.com/neverfurgetmypet

 

ROTVAJLER

Rotvajler je velký pes s velkým srdcem. Když dostane tu správnou péči, máte věrného a spolehlivého parťáka. Jsou oddaní své rodině, kterou budou chránit za každé situace. Není to vhodné plemeno pro začátečníky, protože potřebuje pevnou ruku. Rotvajler nepatří mezi oblíbená plemena a svým vzhledem budí respekt. Proto se připravte, že někteří lidé se vám budou vyhýbat. 

foto: pixabay.com/TheDigitalWay