Oblíbená plemena s hnědou srstí

Datum:
12.2.2022 20:58
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Couleur

Psí plemena, která mají hnědou srst můžeme najít hned několik. Od oblíbeného labradora až po drobného jezevčíka. Některá plemena mají dlouhou, nadýchanou srst, zatímco jiná mají krátkou, hrubou srst. Liší se mimo jiné i ve velikosti, tvaru, temperamentu a úrovní aktivity. Spojuje je ovšem, že všichni mají geny, které produkují hnědou srst. 

LABRADOR 

Praštěná, hravá a laskavá povaha, je to, co na nich lidé milují. Labradoři jsou velcí, objemní psi, kteří rádi běhají, hrají si a hlavně plavou. Nejlépe se hodí do aktivní domácnosti. Labradora si můžete pořídit ve třech barvách, včetně čokoládové. 

foto: pixabay.com/Mylene2401

AMERICKÝ STAFORDŠÍRSKÝ TERIÉR 

Navzdory jejich tvrdému vnějšímu vzhledu, jsou velmi milující. Patří mezi plemena obecně známá jako pitbulové. Jsou velmi loajální a mají spoustu energie, takže se hodí především do aktivní rodiny. Jejich krátká, tuhá srst může mít různé odstíny hnědé barvy. 

foto: pixabay.com/Crazypitbull 

JEZEVČÍK 

Pokud hledáte spíše plemeno menšího vzrůstu, zvažte právě jezevčíka. Nedostatek výšky vynahrazují svými bystrými schopnostmi a sladkou povahou. Jezevčíky můžeme nejčastěji vidět v hnědých odstínech, i když je možné i jiné barevné zbarvení. 

foto: pixabay.com/fremoo1918

KOLIE 

Kolie patří mezi nejznámější psí plemeno, které si zahrálo ve filmu, díky postavě Lassie. Plemeno je obecně jemné, ale také ostražité, inteligentní a odvážné. Srst kolie můžeme najít jak v hrubé, tak hladké variantě. Obě ovšem potřebují pravidelné kartáčování. Jejich srst se zbarvuje do mnoha odstínů. 

foto: pixabay.com/SGracheva_2610