Ochlaďte svého psa zmrzlinou. Můžete mu ji vyrobit sami doma

Datum:
19.7. 08:35
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Christian Bowen

 

Stejně jako my i psi se potřebují v letních dnech zchladit. Konzumace zmrzliny láká nejen nás, ale i naše mazlíčky. 

Každého z nás v těchto dnech napadne, jak musí trpět naši čtyřnozí mazlíčci. Samozřejmě je několik možností jak jim pomoci. A jednou z variant je i zmrzlina. 

 

ZMRZLINA

I vašemu mazlíčkovi můžete dopřát zmrzlinu, ale samozřejmě ne tu pro lidi. Obsahuje složky, které by mohly psovi naopak ublížit. Jsou to například cukr, čokoláda, smetana a další. Pokud chcete vašemu psovi dopřát ledového ochlazení ve formě zmrzliny, musíte pořídit takovou, která je pro něj vhodná. Bohužel ji nemá v nabídce každý obchod s potravinami pro zvířata. Jestli o zmrzlinu pro psy máte zájem, budete muset velmi dlouho hledat prodejnu, která ji má v sortimentu a nebo ji psovi připravit doma. Výhodou domácí zmrzliny je, že ji můžete konzumovat i vy. Stačí vám formičky na nanuky, banán a bílý jogurt. 

foto: unsplash.com/Daniel Lincoln

 

DALŠÍ MOŽNOSTI 

Další variantou k ochlazení psa patří led. Přidejte psovi led do misky s vodou, ale s množstvím to nepřehánějte. Častá konzumace vychlazeného může způsobit i zdravotní problémy. Dobré je také nezapomínat na možný úraz. Hrozí riziko zlomení zubu, či vdechnutí ledu. Někteří pejskaři dávají svým mazlíčkům zmrzlé kosti, to ovšem není zrovna dobrý nápad, raději pořiďte chladící hračku, která psovi zchladí tlamu, ale žaludek bude v klidu. Tyto formy pomoci doporučuje i doktor Alex Avery v publikaci Hot Weather Dog Care: keep your dog safe this summer. 

foto: unsplash.com/Callum Blacoe

 

Nikdy neschlazujte psa studenou vodou na tělo. Můžete mu přivodit zdravotní komplikace a dokonce i smrt. Vždy dávejte psovi jen to, o čem víte, že to zvládá. Nic není dobré přehánět a u krmení psů to platí dvojnásob.