Oddaný a rodinný společník, takový je Anglický kokršpaněl

Datum:
25.12.2021 21:08
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Katrina_S

Anglický kokršpaněl je všestranný společník. Je schopný tvrdé práce, ale je i úžasný parťák do rodiny. Všichni kokršpanělé byli vyšlechtěni ze stejných linií, ale anglický kokršpaněl vyniká svým vzhledem a přátelskou povahou. Má dostatek energie a klidné vystupování, proto se hodí jako rodinný mazlíček. 

HISTORIE 

Pochází z větší skupiny loveckých psů chovaných v Británii i mimo ni, aby byli spolehlivými a věrnými polními společníky. Jejich původ sahá až do 16. století, kde pomáhali při lovu zvěře a vodního ptactva. Dnes je tento oddaný mazlíček a velmi oblíbeným plemenem. Dokonce i anglická královská rodina oceňuje ušlechtilost tohoto plemene. Princ William a Kate vlastní anglického kokršpaněla jménem Lupo - vyšlechtěného ze psa, kterého vlastnili její rodiče. 

foto: pixabay.com/Katrina_S

PÉČE

Anglický kokršpaněl není náročné na údržbu, ale vyžaduje zvláštní pozornost, aby byl šťastný a zdraví. Mají neúnavnou energii, kterou potřebují pravidelně vybíjet. Naplánujte si s ním každý den dlouhou procházku, nebo ho vezměte běhat. Bez pravidelného cvičení se mohou stát úzkostnými nebo destruktivními. Zatímco tito psi s vámi mohou držet krok při aktivitách, rádi také odpočívají a relaxují. Touží dělat radost svým páníčkům, takže výcvik není nijak náročný. Mají citlivou povahu a potřebují spoustu pozitivního posílení. Tvrdé tréninkové metody mohou způsobit u psa strach a úzkost. Středně dlouhá hedvábná srst se může snadno zacuchat a také líná. Proto se občasnému kartáčování nevyhnete. Nesmí se zapomenout pravidelně kontrolovat uši, zda zvláštně nezapáchají a nebo se nehromadí ušní maz. Bohužel jsou díky povislým uším náchylní na ušní infekce.

Zdroj informací: thesprucepets.com/ERICA PUISISOVÁ

foto:pixabay.com/Katrina_S