Ortopedickou matraci si váš pes rychle oblíbí

Datum:
19.4. 21:53
Autor:
Jana Klouparová

Ještě než se vrhnete na nákup nového pelíšku, zamyslete se nad pár body. Zapřemýšlejte nad tím, co konkrétně váš pes potřebuje? Zohledněte případné zdravotní problémy, věk vašeho psa i jeho osobnost. Do součtu přidejte i svůj rozpočet a prostorové možnosti.

 

Vnímejte, jak váš pes spí

 

Někteří psi se rádi stočí do klubíčka a spí smotaní jako liška celou noc, zatímco jiní psi potřebují větší prostor kolem sebe, aby se mohli pohodlně natáhnout. Jedni vyhledávají teplé podložky či místa u topení, zatímco jiný budou celou noc spát co nejblíže oknu či dveřím, aby nasáli chladný vzduch. I tímto krokem můžete svému psovi přilepšit, matrace či pelíšky najdete nejenom s výhřevnými podložkami, ale již také s těmi chladícími. 

Myslete na psí lumpárny

 

Jestli jste si jistí, že váš pes bude mít tendence nový pelech kousat, pak nebude ideální kupovat mu drahou ortopedickou matraci, dokud ho tomuto zlozvyku neodnaučíte. A pokud přeci jen, tak myslete i na to, že některé matrace či pelechy mají ve výplni malé kuličky, které by pes mohl vdechnout.  

 

Změřte svého psa

Chcete-li svému psovi dát dostatek pohodlí a prostoru k odpočinku, změřte ho od nosu k ocasu. Ideálně se vám tento úkon bude provádět, když váš psí miláček usne. K naměřené délce přidejte 20-30 cm a dostanete délku, kterou by pelech měl mít.

Přemýšlejte o zvláštních potřebách

 

Věk i zdravotní stav vašeho psa jsou tím, co by mělo hrát roli ve výběru typu pelechu, který budete kupovat. Ortopedická matrace vyhovuje psům s bolestmi kloubů nebo artritidou, ale také starším psům, zatímco pelechy s chladícími polštářky potěší psi s dlouhou srstí. Ortopedické matrace jsou vyrobené z paměťové pěny, které se plně podřídí tvaru vašeho psa a nabízejí maximální pohodlí. Paměťová pěna má však sklon k držení zápachu, je tedy vhodné matraci koupit s omyvatelným potahem.