Které pamlsky jsou pro psa vhodné?

Datum:
2.7. 14:15
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Marek Szturc

Pejskaři rádi odměňují své čtyřnohé mazlíčky. Jaké pamlsky dávat a kolik? 

Pamlsky pro psy slouží především jako odměna za dobře vykonaný cvik, dobré chování nebo za splnění povelu. Rozhodně by neměly nahrazovat běžnou stravu. I tady platí všeho s mírou. Dnešní trh nabízí velký sortiment pamlsků, ovšem je třeba přihlížet na potřeby vašeho psa. Záleží na plemeni, stáří, zdravotním stavu a dalších faktorech. Pamlsky by měly sloužit pouze jako odměna, aby váš pes věděl, že za poslechnutí dostane něco dobrého. Nejvíce pamlsků spotřebujeme, když je pes štěně. V té době probíhá výcvik a motivace je důležitá. 

JAKÉ PAMLSKY? 

Jak si nejlépe vybrat odměny pro psa? Určitě je důležité, aby pamlsky vyhovovaly danému psovi. To znamená, že nekoupíme velkou kost malému psovi a naopak. Samozřejmě je třeba sledovat složení pamlsků a nepřekračovat denní limit. Při výběru hlídáme množství masa a množství potřebných živin. A v poslední řadě, nezapomínejte na zdravotní stav psa. V případě, že má váš pes nějaké omezení, či dietu, proberte výběr pamlsků raději s veterinářem. 

foto: unsplash.com/Camylla Battani

 

MNOŽSTVÍ 

Množství pamlsků samozřejmě určuje majitel psa, ale neměly by nahrazovat normální jídlo. Pamlsky by měly sloužit pouze jako odměna. Většina pamlsků má na obale napsané doporučené denní množství. Pokud budete psa příliš překrmovat, hrozí mu nadváha a s tím spojené zdravotní komplikace.

DRUHY

Dnešní trh nabízí velkou škálu druhů pamlsků. Najdeme mezi nimi psí piškoty, buvolí kosti, sušená masa a například ještě ovesné sušenky. Samozřejmě i v psím sortimentu najdeme odlehčenou verzi, tzv. dietní. Některé pamlsky zabaví vašeho psa i na několik hodin. Všechny pamlsky je třeba uchovávat v suchu a chladu. 

foto: unsplash.com/Max Kleinen

 

Psa odměňujte, jídlo je velká radost v tak krátkém životě. Ale nic se nesmí přehánět a určitě je dobré hlídat si zdravotní stav vašeho mazlíčka.