Panovačný, ale přátelský takový je Pomeranian

Datum:
22.11. 12:23
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/funeyes

Roztomilý a rozkošný pes s typicky přátelskou - i když někdy panovačnou osobností. Toto plemeno je extrémně loajální ke své rodině a i když se nezdá, může být i užitečným hlídačem. Není vhodný malým dětem, ale pokud hledáte věrného, optimistického a malého psa, je pro vás pomeranian tou správnou volbou. 

HISTORIE 

Potomek saňových psů z Islandu a Japonska. Nejmenší člen rodiny špiců se stočeným ocasem přes hřbet. Jméno získal podle Německa a Polska, které byly tehdy známé jako Pomořany. V té době byli větší než jsou dnes. Koncem 19. století je vlastnila anglická královna Viktorie, což vedlo k růstu jejich popularity. Dva byli dokonce mezi třemi psy, kteří přežili potopení Titaniku v roce 1912. Oba se zachránili i se svými paničkami na záchranných člunech. 

foto: pixabay.com/skorchanov

PÉČE 

Jejich dlouhá, hustá a dvojitá srst potřebuje častou úpravu. Pokud slyšíte cvakání drápků o zem, je třeba je psovi zastřihnout. Potřebují socializovat a vycvičit, aby jste uklidnili jejich divokou povahu. 

CHARAKTERISTIKA

Umí být tvrdohlaví až dotěrní, což je běžná vlastnost u malých psů. Rychle reagují na výcvik, protože jsou velmi chytří. Mají velmi mnoho energie, proto potřebují pravidelné procházky a časté hraní. Mají dobrou výdrž a zvládnou i dlouhé procházky. Nejsou vhodní k malým dětem a často se nebojácně pustí do větších psů, proto je lepší je mít na vodítku. Sice se jim dobře daří v chladném počasí, ale v horkém se může přehřát. Mají sklony ke štěkání, proto nejsou moc dobrými sousedy. 

zdroj informací: thesprucepets.com/JENNA STREGOWSKI

foto: pixabay.com/BLACK17BG