Pes sportovec

Datum:
6.1. 23:27
Autor:
Robert Panocha

 

Rádi běháte nebo jezdíte na kole? Váš čtyřnohý miláček vás může doprovodit. Pes je totiž přímo stvořen k pohybu. Pro aktivního člověka je tak skvělým parťákem. Věřte, že vás vyhecuje k lepším výkonům. 

To, že je pes předurčen k pohybu, je neoddiskutovatelné. Ale zase ho neužeňte. Obzvláště na pozoru byste měli být s tzv. trpasličími plemeny. Pokud nasadíte vražedné sprintové tempo, mohli byste svého malého pejska uhnat. I když, jak se to vezme.

Pes je vždy rychlejší

Já jsem šťastnou majitelkou malého srnčího pinče a zatím jsem při všech našich běžeckých závodech, při kterých jsem se naivně snažila poměřit naše síly, skončila na poli poražených. A to hned po prvních deseti metrech. Můj pejsek je bezesporu rychlejší, a to několikanásobně.

Obdivuhodné zrychlení

Obzvláště zrychlení, jehož je schopen během pár vteřin dosáhnout, je až obdivuhodné. Běhání přímo miluje a tak se mu ho snažím dopřávat co nejčastěji. Už si nejsem jistá, jak dlouho by vydržel při cyklistice. To jsem ještě nezkoušela. Ale vyzkouším, byť zpočátku pojedu pomaleji. A uvidím, co vydrží.

Plemena vhodná k běhu

Samozřejmě jsou plemena, která jsou ke sportování vhodnější než jiná. Mezi ně patří: rhodéský ridgeback, výmarský ohař, border kolie, australský i německý ovčák, dalmatin, aljašský malamut, maďarský ohař, Jack Russel teríér a pudl. Zjevně se jedná o velká a střední plemena.

 

Dalmatin a kůň

Extrémně sportovní je například rhodéský ridgeback, který byl vyšlechtěn k lovu v Africe. Dlouhé vzdálenosti bez problémů zdolá výmarský ohař a krok s běžcem dlouhou dobu udrží i německý ovčák. A takový dalmatin je schopen udržet tempo i s koněm.

Jack Russel teriér pro dlouhé běhy

Trénujete na maraton? Vezměte si s sebou maďarského ohaře. Je rychlý a k tomu vytrvalý. Nevyčerpatelnou energií překvapivě oplývá také Jack Russel teriér a k překvapení mnohých pudlík. I ten byl totiž vyšlechtěn jako lovec.

 

 


Další články