Pes v posteli, jaká jsou pro a jaká proti.

Datum:
25.2. 08:49
Autor:
Jiřina Houžvičková

Zdroj: pixabay.com/Yogendra_Singht

 

Spaní s vaším mazlíčkem v posteli má jisté výhody i nevýhody. Také se názor mění u lidí, kteří psa nemají a mezi pejskaři. 

zdroj: pixabay.com/Alkhaine

 

Když si pořizujete prvního psa, jste pevně rozhodnutí, že nový člen rodiny bude spát ve svém pelíšku a rozhodně ho nepustíte do postele. Ovšem vydržet první dny, kdy štěňátko pláče pod vaší postelí a smutně kouká, je jen pro silné povahy. Jaké jsou výhody a jaké nevýhody vašeho pejska v posteli? 

VÝHODY PSÍHO SPOLEČNÍKA 

Pokud se rozhodnete pejska pustit do vaší postele, vztah s čtyřnohým chlupáčem se tím upevní a bude nejšťastnější, protože je ve vaší společnosti. V chladných nocích vás zahřeje a díky své přítomnosti, vás dobije pozitivní energii. Neni nic lepšího, než se po špatném dni pořádně pomazlit. 

NEVÝHODY PSÍHO SPOLEČNÍKA

Společnost vašeho psa má samozřejmě i své nevýhody. Připravte se, že pokud pustíte psa do postele, bude třeba postel často převlékat a luxovat. Občas se ve vaší posteli může objevit i hmyz, který váš mazlíček do postele přinese. Pokud máte psa větších rozměrů, zmenší se prostor pro vás a vašeho partnera. Také hrozí, že se hůře vyspíte, i pes může chrápat, vydávat divné zvuky ze spaní a nebo se dokonce roztahovat. 

zdroj: pixabay.com/Pexels

 

Pokud psa do postele vezmete, ale za pár týdnů či měsíců si to rozmyslíte, bude pravděpodobně zmatený, proč ho najednou odstrkujete. Psi jsou však velmi chytrá zvířata a s troškou trpělivosti se naučí opravdu všemu.