Plemena nenáročná na pohyb

Datum:
20.12.2021 21:50
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/AlbanyColley

Aktivní psi jsou sice zábavní, ale nejsou pro každého. Vyžadují spoustu pohybu a zaměstnání, aby byli zdraví a šťastní. Menší psi s relativně nízkou údržbou jsou přitažlivější volbou pro ty, kteří mají méně času, energie na trénování a dlouhé procházky. Malí psi jsou také vhodní pro život v bytě, protože nevyžadují tolik místa, jako větší psi. Tady je několik oblíbených malých a nízkoenergetických psích plemen. Kdo ví, třeba je mezi nimi vaše spřízněná duše. 

MOPSÍK 

I když mopsíci vyžadují pohyb, nejsou nijak nároční. Postačí každodenní procházka. Jejich krátký čenich jim bohužel ztěžuje dýchání a mají tak problém s ochlazováním. To znamená, že je třeba se vyhýbat namáhavé aktivitě  bez přestávek. Mopsíci se rádi válí, nejlépe se svojí rodinou. Většinou jsou dobrými společníky do rodiny s dětmi a dalšími zvířaty. 

foto: pixabay.com/RitaE

FRANCOUZSKÝ BULDOČEK 

Ačkoliv jsou malí, jsou silní a statní. Mají jedinečný vzhled a jsou velmi temperamentní. Rádi si hrají se svojí rodinou, alemilují pravidelný spánek. Veterináři doporučují pouze rutinní pohyb, protože jim namáhavá činnost nedělá dobře. Stejně jako mops je i francouzský buldoček známý svým krátkým čenichem, který může vést k problémům s dýcháním a přehřátí. 

foto: pixabay.com/ivanovgood

ČIVAVA

Drobná, ale sebevědomá čivava miluje lidi a pozornost. Její výrazný vzhled přitahuje mnoho milovníků psů, ale je to osobnost čivavy, do které se zamilují. Čivavy nemusí být přátelské ke každému, ale jsou velmi milující ke svým majitelům. Rádi se k vám schoulí na gauči a vydrží tak klidně celý den. 

foto: pixabay.com/Didgeman

SHIH - TZU 

Dopřejte mu trochu času na hraní a bude to velmi spokojený pes. Dokáže dobře fungovat téměř v každé domácnosti. Shih tzu je starověké plemeno  známé v Číně jako královský domácí mazlíček. Je to jedno z nejvíce zhýčkaných plemen ve světě psů a navíc patří mezi malá hypoalergenní plemena. 

foto: pixabay.com/12122