Plemena psů, která nejvíce vypadají jako lišky

Datum:
9.8.2021 20:39
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Cristina Anne Costello

Už se vám někdy stalo, že jste si mysleli, že vidíte lišku, ale byl to pouze pes od sousedů? Není divu, dnešní psi pocházejí z vlků, kteří jsou blízcí příbuzní lišek. Mnoho psů, kteří vypadají jako lišky, jsou plemena špiců. 

SHIBA INU 

Shiba inu je japonské špicské plemeno, dříve chované pro lov. Tito inteligentní, nezávislí psi mohou být výzvou k výcviku, ale pokud se vám to podaří, jsou skvělÍ parťáci do rodiny s dětmi. Vydává nečekané zvuky, které se mohou zdát i komické. 

foto: unsplash.com/Charlotte Rush

 

AKITA 

Akita je často označována jako tichý lovec a je největším japonským plemenem špiců. Jsou to tichý, temperamentní psi, jejich výcvik může být obtížný. Ale také bývají silně loajální a dlouho sloužili jako strážní a lovečtí psi. Jako vysoce energetické plemeno vyžadují každodenní cvičení. 

foto: unsplash.com/Jae Lee

 

SAMOJED 

Samojed je další plemeno špiců, které pochází z Arktidy, především sibiřské oblasti Ruska. Tito solidní a inteligentní psi byli historicky chováni k tahání saní na polárních výpravách. Dnes jsou chování hlavně jako láskyplní a hraví, rodinný mazlíčci. 

foto: unsplash.com/Alvan Nee

 

NĚMECKÝ ŠPIC

Německý špic, známý také jako eskymácký špic, je díky své přátelské a láskyplné povaze výjimečným společníkem. Tito psi  bývají věrní své rodině a skvělí společníci k dětem. Jsou také inteligentní, rychle se učí, ale vyžadují spousty denní aktivity.

 

foto: unsplash.com/Andrey Sharpilo