Plemena psů, která vás nebudou rušit štěkotem

Datum:
10.1. 12:31
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Thorsten1970

Štěkání psů může být skutečný problém a to nejen pro vás, ale také pro vaše sousedy. Samozřejmě je možné vycvičit psa, aby méně štěkal, ale je lepší své šance na klidné večery zajistit už při výběru plemene. Někteří psi byli vyšlechtěni jako štěkající lovečtí psi - díky štěkotu upozorňovali lovce na kořist. Ostatní psi mlčí a zůstávají nenápadní, což jim umožňuje chytat zvěř. Samozřejmě ani sebelepší výběr plemene, vám nezajistí naprosto tichého psa. Jen toho rámusu nadělá méně. 

AFGHÁNSKÝ CHRT 

Afghánští chrti jsou obecně tiší a nezávislí, i když dokážou být hraví a milující ke své rodině. Jejich hedvábná srst vyžaduje dostatek péče. Jsou energičtí, takže se nehodí do každé domácnosti. 

AKITA 

Akity mohou být vynikající hlídací psi a obvykle štěkají, jen aby vás upozornili na blížící se nebezpečí. Jsou velmi loajální a často si vytvářejí silné vazby jen s několika lidmi. V opačném případě bývají k cizím lidem rezervování. Důsledný výcvik je nutností, protože mnoho psů této rasy má tvrdohlavé rysy. 

foto: pixabay.com/esmalen

KOLIE 

Inteligentní a atletické kolie jsou obvykle tiché, dokud nemají něco, co potřebují říct. Toto něžné plemeno je skvělým společníkem pro mnoho typů domácnosti. Jejich srst je třeba několikrát týdne kartáčovat. 

foto: pixabay.com/Kanashi

BERNARDÝN 

Bernardýni jsou obecně tiší, dokud nemají pocit, že vás musí před něčím varovat. Jsou to obecně vysoce loajální a milující psi, kteří touží potěšit. Udělejte si čas na výcvik tohoto plemene, protože se mohou snadno rozptýlit a ovládat tak velké tělo nemusí být zrovna jednoduché. 

foto: pixabay.com/vlaaitje

zdroj informací: thesprucepets.com/ JENNA STREGOWSKI