Plemena psů s dvojitou srstí, která zvládnou i drsné podmínky

Datum:
1.1. 22:16
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/BoraAlma

Psi mají rozsáhlou škálu typů srsti. Najdete mezi nimi dlouhou, krátkou, kudrnatou, nadýchanou, rovnou, drátovou a mnoho dalších. Někteří psi mají jednu srst, nebo jednu vrstvu srsti. A jiní psi mají dvojitou srst s krátkou podsadou, která je skrytá pod delší krycí srstí. Tyto dvě vrstvy pomáhají izolovat psa před chladným počasím a dokonce ho ochlazují v horkém počasí tím, že zachycují chladný vzduch blízko kůže. Psi s dvojitou srstí byli vyšlechtěni pro práci v chladných podmínkách a ve vodě.

AKITA

Srst akity se skládá z husté, měkké, husté podsady a rovné drsné krátké krycí srsti. Tito psi moc nelínají a je známo, že jsou čistotní a moc nezapáchají. Stále však potřebují kartáčování několikrát týdně. 

foto: pixabay.com/maxxxiss

AUSTRALSKÝ OVČÁK 

Dvojitá srst australského ovčáka se skládá ze středně dlouhé rovné až zvlněné svrchní srsti  odolné vůči povětrnostním vlivům a kratší podsady. Potřebují pravidelné kartáčování, aby se srst nezacuchala. 

foto: pixabay.com/torstensimon

BERNSKÝ SALAŠNICKÝ PES 

Dvojitá srst se skládá z husté, středně dlouhé krycí srst a kratší vlněné podsady. Tito psi pravidelně línají, proto je aspoň jednou týdně vykartáčujte. Zabráníte tím zacuchání a odstraníte uvolněnou srst. 

foto:pixabay.com/NadineDoerle

ČAU ČAU 

Dvojitá srst může být drsná nebo hladká. Hrubá srst se skládá z husté, rovné vnější srsti spárované s měkkou, hustou, zvlněnou podsadou. Hladká srst má o něco tvrdší strukturu  nemá zřejmý límec (hustší srst kolem hlavy) jako u drsné srsti. Je potřeba pravidelně kartáčovat, aspoň dvakrát týdně. 

zdroj informací: thesprucepets.com/ JACKIE BROWN

foto: pixabay.com/Marius-Kristensen