Plemena vhodná pro život v bytě

Datum:
11.1. 20:58
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/jaminriverside

Pro lidi, kteří žijí v domě se zahradou, je výběr psa poněkud jednodušší než pro lidi žijící v bytě. Pro život v bytě se většinou doporučují malí psi, ale jsou i plemena střední a velké velikosti, kterým život v bytě nevadí. 

BASET 

Baset je typicky skromný pes. Výhodou tohoto plemene je, že baset štěká a vyje méně, než ostatní psi. Má rád pohyb, ale s věkem nadšení opadá. Dopřejte mu pravidelnou procházku a odpočinek, aby byl váš baset spokojený. 

foto: pixabay.com/jawestad

BIŠONEK 

Bišonci patří mezi velmi oblíbená plemena. Denní hraní a procházky by měly stačit k naplnění potřeb bišonka. Výhodou je, že není příliš hlučný a nezabere moc místa. 

foto: pixabay.com/saviera

KAVALÍR KING CHARLES ŠPANĚL 

Optimistický a velmi společenský pes. Každodenní procházka a hraní z něj udělá spokojeného psa, pokud se k vám pak může přitulit na gauči. 

foto: pixabay.com/Alexas_Fotos

ČÍNSKÝ CHOCHOLATÝ PES 

Ostražitý, přítulný a rád tráví čas se svou rodinou. Jejich malá velikost a nenáročnost na pohyb z nich činí skvělou volbu do bytu. 

foto: pixabay.com/NataZotova

MALTÉZÁČEK 

Hravý, ale přesto jemný. Vyžaduje pouze základní denní cvičení, včetně procházky nebo hraní. Kromě toho je u tohoto plemene méně pravděpodobné, že bude hlasité ve srovnání s ostatními psy. Nemiluje nic víc, než sedět ve vašem klíně a zasypávat vás láskou. 

foto: pixabay.com/Jeanine_S

PUDL

Pudlům všech velikostí se v bytech bude dařit. Tito psi jsou inteligentní a mají střední až vysokou hladinu energie. Někteří pudlové mohou potřebovat další cvičení, aby byli šťastní v malém domově. Ale naštěstí bývají disciplinovaní a poslušní při správném výcviku. 

foto: pixabay.com/harvey117

zdroj informací: thesprucepets.com/ JENNA STREGOWSKI