Podle čeho si psi vybírají své oblíbence

Datum:
7.6. 13:38
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Chewy

 

Pořídili jste si do domácnosti nového člena rodiny a i přes veškerou péči, kterou mu věnujete, má raději vašeho partnera? Tímto si ho nakloníte na svou stranu...

O některých plemenech často slýcháme, že si vyberou pouze jednoho pána, kterého budou poslouchat a respektovat. Jiní zase dokáží svou lásku a oddanost rozdělit mezi celou rodinu. Jaké jsou podněty, podle kterých se pes rozhodne? 

SOCIALIZACE 

Socializace je první půlrok života ve výchově velmi důležitá. Psi potřebují poznávat nová místa, zvířata a lidi. Díky socializaci se budou psi lépe chovat v budoucnu. Ale nikdy není pozdě začít. 

POZORNOST 

Možná jste to vy, kdo psa krmí a venčí, ale ani to vám nezaručí, že budete právě vy ten oblíbenec. Pro psa je mnohem důležitější společně strávený čas. Vy s ním sice můžete jít na dlouhou procházku ven, ale váš partner si s ním doma hraje s míčkem stejně dlouhou dobu a pak se ještě pomazlí. 

JAK ZLEPŠIT VZTAH MEZI VÁMI A PSEM? 

Nepatříte zrovna mezi oblíbence vašeho psa? Neztrácejte naději, vše se dá napravit. Jen to bude chtít trochu času, který věnujete jen jemu. Každý den si naplánujte aktivitu aspoň na půl hodiny až hodinu a váš vztah to utuží. 

 

foto: unsplash.com/Chewy