Populární plemena psů s černou srstí

Datum:
21.10.2021 11:35
Autor:
Jiřina Houžvičková

Při pohledu na psa s černou srstí vás mohou přepadnout různé pocity. Někteří vypadají královsky a sofistikovaně, zatímco jiní odvážně a autoritativně. Bez ohledu na jejich barvu srsti se jejich osobnost neliší. Chování každého psa je závislé na výchově. Barva psa je dána typem pigmentace, kterou má pes na kůži. V psím světě je dominantní gen černé. Podle některých útulků, mají černí psi menší šanci získat nový domov. Ve skutečnosti je na světě více černých psů a proto jsou ostatní barvy brány jako vzácnější. 

LABRADOR

Labrador stojí na stupni vítězů v oblíbenosti na prvním místě. Je to přátelské, cvičitelné plemeno vhodné i do rodiny s dětmi. Potřebuje spoustu pohybu, ale jeho srst je prakticky nenáročná. 

foto: pixabay.com/Wilda3

OPIČÍ PINČ

Malé, ale odvážné plemeno. Dříve měl za úkol lovit a zabíjet krysy. Pokud si vás nezíská svým vzhledem, tak vás pobaví jeho komická osobnost. 

BELGICKÝ OVČÁK 

Jako jediný z belgických ovčáckých plemen je výhradně černý. Toto plemeno je vysoce cvičitelné a plné energie. Jeho srst se skvěle udržuje, vyžaduje pouze občasné kartáčování a příležitostně koupel. 

foto: pixabay.com/Blaer

ČERNÝ RUSKÝ TERIÉR

Černý ruský teriér připomíná obřího knírače. Toto plemeno najdete pouze v černé barvě a často se mu říká blackie. Tento pracovní pes vyžaduje zkušeného majitele. Hrubá dvojitá srst vyžaduje kartáčování a pravidelné stříhání. 

MOPS 

Černá barva není u mopsíků ta nejčastější, mnohem častěji je můžete vidět v plavé barvě. Toto plemeno je velmi věrné, hravé a milující. Pro svou rodinu udělá cokoliv. Vyčesávání je u mopsíka prakticky nutností, aby jste se vyhnuli chlupům po celém bytě. 

foto: pixabay.com/AnjaPetrol

zdroj informací: unsplash.com/JackieBrown