Povaha psích plemen. Znáte je?

Datum:
6.1. 23:27
Autor:
Robert Panocha

V pestré paletě plemen se dají najít obři, psí miniatury, siláci, elegáni, chlupáči i naháči. Psi vyloženě krásní ale i takoví, kterým příroda na kráse nepřidala. Každý z nich se může stát přítelem člověka a dost možná i vaším společníkem.

Vybrat si psa svého srdce je na individuálním zvážení každého z nás. Zanícení pejskaři toho kterého plemene vás budou určitě přesvědčovat, že jejich pes je ten pravý…

Mnozí lidé bohužel netuší, co péče o různá plemena psů reprezentuje. Mnohá zvířata bez vlastního zavinění, díky svým vlastnostem a životním potřebám u svých majitelů snadno upadnou v nemilost a v lepším případě skončí v útulku.

Není nic smutnějšího, než když rádoby „pejskař“ zjistí, že se stal majitelem plemene, o kterém vlastně nic nevěděl a  pes se pro něj stane nelibou přítěží.

Na druhé straně mezi námi existují nadšenci, kteří udělají vše proto, aby si vědomostní mezery o kynologii před koupí štěněte doplnili. Aby si osvojili kynologickou abecedu a potřeby plemene, které si pořídili, dokázali naplnit.

Co dodat? Než si začnete pro sebe vybírat psa svého srdce, snažte se na sobě zapracovat. Nejde přece jen to, abyste vy měli nejlepšího psa na zeměkouli. Dobrého pána by měl mít na každý pád i váš pes.   

Podívejte se povahy různých plemen


Další články