Jsou tu mrazy, postarejte se o své mazlíčky

Datum:
10.2. 17:20
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pexels.com/Benjamin Lehman

První sníh vytáhne ven i ty největší lenochy. Vezmete s sebou vašeho čtyřnohého gaučového společníka, sledujete jak nadšeně skáče do vysoké závěje sněhu, hraje si se sněhovými koulemi a vychutnáváte si tu pravou zimu. Je ovšem třeba hlídat, aby váš pes neprochladl. Pokud je zvyklý být s vámi doma, může lehce nastydnout. Je-li váš parťák krátkosrstý, pořiďte mu nějaký slušivý a teplý obleček, který mu bude zakrývat především záda a drží ho v teple. 

Venkovní hlídači

Speciální péči si zaslouží i psi, kteří celý rok žijí venku v boudě. Huňatý kožich a zvyk na to, být venku celý rok vám nezaručí, že se jim nastydnutí vyhne. Věnujte jim čas a vezměte je na pořádnou procházku, která je i vás zahřeje. Pokud ovšem venku velmi mrzne a rozhodnete se vašeho mazlíčka schovat do tepla, rozhodně ho neberte k sobě domů, kde může dostat šok, ale raději mu udělejte místo v garáži nebo sklepě, kde není takový teplotní rozdíl. 

Co navíc můžete udělat?

Jestli je někdy vhodné začít s nabíráním tuků, je to právě na zimu. Udělejte vašemu mazlíčkovi pestřejší stravu na bílkoviny,vitamíny a tuky. Nezapomeňte často kontrolovat misky u všech venkovních zvířat, může dojít k zamrznutí vody. 

Dobrá rada na cesty

Chystáte se na procházku se psem, ale silničáři vyrazili před vámi a nasolili všechny cesty? Namažte vašemu pejskovi packy vazelínou, která zabrání soli proniknout do kůže a až přijdete domů, jednoduše packy otřete vlhkým ubrouskem.

Základová fotografie zdarma na téma borovice, cestování, denní světlo

zdroj: pexels.com/Daniel Frank