Připravte vašeho chlupáče na blížící se jaro

Datum:
19.3. 08:30
Autor:
Jiřina Houžvičková

zdroj: pixabay.com/furry_portraits

 

Blíží se jaro a stejně jako my se na něj musí připravit i náš čtyřnohý mazlíček.

zdroj: pixabay.com/Romuald_Galecki

 

První sluneční den po dlouhé zimě oceníme nejen my, ale i naši mazlíčci. Teplejší počasí láká ke sportovním aktivitám a dlouhým procházkám. Ovšem kromě vás i váš pes zimu spíše proležel a není dobré hned přepálit začátek. 

JAK PŘIPRAVIT PSA PO ZIMĚ? 

Prevence proti parazitům 

Krom květin se začínají probouzet i paraziti. Je vhodná doba na koupi obojku,ampulek a dalších preventivních opatření proti klíšťatům a blechám.

Péče o srst

Blížící se jako oznamuje i začínající línání. Po vašem bytě a nábytku se začne objevovat velké množství chlupů a je na čase začít psa pravidelně vyčesávat. 

Alergie

Nejen u lidí se vyskytuje alergie, proto hlídejte vaše psa jak reaguje na pylovou sezonu. Když by měl dechové potíže, nebo mu slzely oči, poraďte se se svým veterinářem.

Aktivity

Nepřepalte začátek, samozřejmě počasí láká vyrazit s vaším čtyřnohým mazlíčkem ven běhat, na dlouhou procházku, nebo ho vzít jako doprovod na kolo, ale po dlouhém zimním odpočívání se i váš pes musí dostat do původní kondice. Proto začínejte s adekvátně dlouhou procházkou a hlídejte jak váš pes na aktivitu reaguje. 

zdroj: pixabay.com/825545

 

I když má váš mazlíček zimní počasí rád i oni ocení teplé dny. Vyražte do přírody a nebo si jen zahrajte hry na zahradě.