Proč mají psi rádi pískací hračky?

Datum:
6.10.2021 21:02
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Sarah Brown

Mezi psy patří pískací hračky mezi nejoblíbenější, bohužel majitelé psů stejné nadšení nesdílí. Proč jsou tyto hlučné hračky u našich mazlíčků tak oblíbené? 

foto: unsplash.com/Justin Veenema

Možná i vám láme hlavu, proč právě pískací hračky jsou pro vaše psy tak lákavé. Většina odborníků na chování psů se shodlo na třech důvodech. 

LOVECKÝ INSTINKT 

Mnoho pískacích hraček může být malých a tvarovaných jako něco, co pes může instinktivně chtít lovit . Skřípavý zvuk, který vydávají, může dokonce znít podobně jako poplašné zvuky, které může vydávat přirozená kořist. To může vysvětlovat, proč mohou mít lovecká plemena vyšší afinitu k pískajícím hračkám než ostatní plemena. 

ZVUKY

Dalším důvodem, proč si váš pes může užívat pískací hračky, je samotné pískání. Když si váš pes chytí oblíbenou hračku a okamžitě uslyší skřípání, dostane se mu okamžitého uspokojení. 

ŽVÝKÁNÍ 

Konečně si váš pes může užít svou pískací hračku, protože miluje žvýkání věcí. To může platit zejména pro mladší štěňata, která mají ostré zoubky . Štěňátkům s kousáním se mohou líbit měkčí, gumové hračky. Starší psi, zejména psi menších plemen, kteří jsou náchylní k zubním chorobám, mohou upřednostňovat měkké, plyšové pískací hračky.

foto: unsplash.com/marieke koenders

 

Pokud i vašeho mazlíčka baví pískací hračky, je třeba hlídat z jakého materiálu je hračka vyrobená. U levnějších hraček, které nejsou určené přímo pro psy, hrozí vdechnutí ostrých kousků hračky a váš pes se může poranit. Proto je třeba u výběru hraček dbát i na bezpečí.