Proč ten pes vrčí?

Datum:
23.3. 11:28
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/Alexas_Fotos

Vrčení psa může být velmi děsivé. To proto, že vrčení je často prvním příznakem agrese. Je to varování, že by pes mohl kousnout, proto je důležité být opatrní v blízkosti vrčícího psa. Z tohoto důvodu je důležité pochopit, proč váš pes vrčí, abyste mohli zjistit míru agrese a nejlepší způsob, jak se s problémem vypořádat. 

foto: pixabay.com/RoDobby

DŮVOD VRČENÍ 

I vrčení patří do formy komunikace. Váš pes není schopen říct, když je nešťastný, nebo nespokojený formou slov. Většina psů nejdříve používá řeč těla ke komunikaci s vámi. Pokud nejste schopni zachytit jemnější stopy, může vrčet, aby vás na problém upozornil. Nejčastější důvody jsou strach, agrese, teritorialita a bolest. Někteří psi vrčí také při hře. V tomto případě, nemusí vrčení nutně znamenat agresi. Stále je však důležité sledovat řeč těla. 

Zjistit, proč pes vrčí, je prvním krokem v prevenci proti agresi. Vrčící pes vás varuje, že může kousnout. 

STRACH - Psi často vrčí ze strachu. Dobrý příklad toho lze vidět u psů, kteří se bojí cizích lidí. Když se přiblíží cizí člověk, může ustrašený pes vrčet. Tímto způsobem pes žádá o ústup. 

VLASTNICTVÍ - Někteří psi si přehnaně střeží svůj majetek, jako je miska, hračka a nebo žvýkací kost. Pokud některou z těchto věcí drží a vrčí, upozorňuje vás na to, že se dělit nehodlá. 

TERITORIALITA - Psi jsou zvyklí chránit své území. Proto když se přiblíží neznámí host, upozorní vrčením, že není vítán. 

BOLEST - Psi vrčí i z důsledku bolesti při zranění nebo nemoci. Obvykle se zde odehrává kombinace věcí. V jejich tělech probíhá nevysvětlitelná bolest. To znamená, že kromě bolesti zažívají velký zmatek. Bojí se, že mu při pomoci způsobíte ještě větší bolest a mohou reagovat neočekávaně. 

 

foto: pixabay.com/AdinaVoicu

zdroj informací: thesprucepets.com/AMY BENDER