Psí hygiena, aneb jak často koupat?

Datum:
29.3. 22:42
Autor:
Jiřina Houžvičková

Zdroj: pixabay.com/angel1238812

Každý chovatel, chce svému mazlíčkovi dopřát tu nejlepší péči. Ovšem nic se nesmí přehánět. Jak často stačí psa koupat? 

Zdroj: pixabay.com/liilxliil

Koupání psů se samozřejmě liší od druhu srsti. Psi dlouhosrstí a krátkosrstí potřebují rozdílnou péči. Chovatelé radí psa koupat za použití mycích prostředků 2x do roka. Samozřejmě, když je potřeba psa vykoupat častěji a dovolují to podmínky, snažte se použít jen vodu bez přípravků. 

Kdy mám psa vykoupat? 

Jak už jsme psali, koupání se doporučuje 2x za rok, maximálně jednou za čtvrt roku. Že se čas koupání blíží, poznáme po čichu a kvalitě srsti. Pokud budete psa koupat častěji, hrozí že přijde o svoji samočisticí schopnost a bude koupel vyžadovat častěji. 

Jak jinak se starat o psí srst? 

Abyste se vyhnuli častému koupání, naučte vašeho mazlíčka na pravidelné kartáčování. Pokud psa pravidelně vyčesáváte, zabráníte zacuchané srsti, odstraníte uvolněné chlupy a tím srst pročistíte. Nejen že je česání pro vašeho mazlíčka příjemné, ale uděláte mu i příjemnou masáž.

Postup koupání

Aby byla koupel pro vašeho mazlíčka příjemná, snažte se dodržet tyto zásady. Před koupelí psa vyčešte, připravte si kvalitní přípravky, které budou šetrné k jeho kůži a srsti. Voda by neměla být studená, ani moc teplá. Pokud musíte psa koupat venku, vyberte si teplejší den. Psa polévejte vodou postupně, začněte trupem a hlavu si nechejte na konec, hlavně zabraňte, aby se voda dostala do uší! Nakonec srst pořádně opláchněte a osušte. 

Zdroj: pixabay.com/Julkiania