Psí plemena, která se dobře učí poslušnosti

Datum:
17.12.2021 20:06
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: pixabay.com/andrescarlofotografia

Pokud jde o poslušnost psa, není to jen o tom, jak je pes chytrý. Některá plemena mohou být neuvěřitelně inteligentní, ale také volnomyšlenkáři, kteří jsou známí svou tvrdohlavostí. To může způsobit, že je poslušnost zasáhne, nebo mine. Toto jsou plemena psů, která mají tendenci vynikat v poslušností a mají dobrou rovnováhu mezi inteligencí, touhou potěšit a nadšením pro učení.  

BORDER KOLIE 

Jsou považovány za nejrychlejší a nejinteligentnější plemeno. Jejich inteligence v kombinaci s rychlým učením a správným vedením z nich dělá extrémně poslušné psy. Mají také silnou pracovní morálku a velmi rády plní úkoly. A i když se velice snadno trénují, potřebují zaměstnat, aby se nezačali nudit. Mohlo by se u nich projevit problémové chování, jako je třeba ničení věcí v domácnosti. 

foto: pixabay.com/SoloStar

NĚMECKÝ OVČÁK 

Další vysoce inteligentní pes, který je vyšlechtěn tak, aby byl citlivý a poslušný. Není tedy žádným překvapením, že jsou často využíváni ozbrojenými složkami jako služební psi. Tito psi jsou loajální a ochranitelští vůči svým rodinám. Bez řádného výcviku a socializace se můžou změnit v agresivního psa vůči cizím lidem. 

foto: pixabay.com/12019

ZLATÝ RETRÍVR 

Oblíbený rodinný mazlíček. Obvykle jsou milující, trpěliví a v jejich chování se projevuje nadšení pro cokoliv. Jsou známí tím, že jsou extrémně dychtiví svého pána potěšit. To v kombinaci s jejich inteligencí znamená, že jsou velmi vnímaví k výcviku. Bývají také vášnivými labužníky a pro pamlsek udělají prakticky cokoliv. 

foto: pixabay.com/ToNic-Pics

LABRADOR 

Labradoři mají spoustu společného se zlatými retrívry. Je to další plemeno, které je často cvičeno jako služební pes pro svou rychlost, nadšení, klidnou a mírumilovnou povahu. Navíc mají vynikající aportovací schopnosti. Stejně jako retrívři  udělají pro kus “žvance“prakticky cokoliv. Jen si dávejte pozor s množstvím odměn, jsou náchylní k obezitě. 

Zdroj infomací: thesprucepets.com/ GEMMA JOHNSTONE

foto: pixabay.com/Muscat_Coach