Psí plemena, která si budou rozumět i s vaší kočkou

Datum:
15.11. 22:45
Autor:
Jiřina Houžvičková

foto: unsplash.com/Andrew S

Přejete si domov plný zvířat? Hledejte plemeno psa, které je obvykle přátelské ke kočkám. Samozřejmě vždy záleží na jednotlivých psech, ale některá plemena mají větší šanci vycházet s jinými zvířaty. Dále záleží na socializaci a na zkušenostech, které pes s kočkou prožije. Zde je seznam psích plemen, která si často rozumí s kočkami. 

foto: pixabay.com/mila1607

CHARAKTERISTIKA

Plemena s velkou touhou po kořisti nejsou vhodná do domácnosti s kočkami. Proto se raději poohlédněte po psovi, který je společenský, u toho je pravděpodobnost na klidné spolužití vyšší. 

BÍGL 

Bíglové byli vyšlechtěni k lovu ve smečkách. Proto bylo nutné, aby vycházeli i s ostatními zvířaty. Jsou společenští a sympatičtí. Většina z nich dokáže šťastně žít po boku jiných zvířat a to včetně koček. Budou je pravděpodobně považovat za dalšího člena smečky. 

BASET

Baset je také smečkový pes a velmi přátelský. Díky jejich výšce a délce nepatří zrovna mezi nejrychlejší plemena. Což je ideální k společnému žití po boku kočky. Jsou to loajální, trpěliví a nenápadní psi. 

KAVALÍR KING CHARLES ŠPANĚL 

Byli vyšlechtěni jako milující a věrní psi. Toto plemeno se snese téměř s každým člověkem a zvířetem, které si lze představit. Jsou přizpůsobivá a jemná stvoření. 

ZLATÝ RETRÍVR 

Patří mezi nejoblíbenější psi na světě díky svému vzhledu a skvělé povaze. Jeho přátelské chování se vztahuje kromě lidí i na kočky. 

MALTÉZÁČEK 

Díky jeho velikosti se ho většina koček nebojí a společnost jim nevadí. Je jemný, milující společník s bezstarostným přístupem. Maltézáček je spokojený, když má svůj pelíšek a to co se děje kolem něj ignoruje. 

Mezi další přátelská plemena patří například Pudl, Kolie, Pomeranian a Mopsík.  

foto: pixabay.com/Turbot

 

zdroj informací: thesprucepets.com/JackieBrown